Artykuł sponsorowany Jak przeprowadzić prace renowacyjne dachu domu jednorodzinnego?

Jak przeprowadzić prace renowacyjne dachu domu jednorodzinnego?

Budując dom jednorodzinny, należy zwrócić uwagę na jakość pokrycia dachowego i sposób jego wykonania. Położone nieprawidłowo w przyszłości będzie wymagało naprawy. Poza tym pod wpływem działania warunków atmosferycznych mogą pojawiać się na nim mech lub porosty. Jeżeli w pomieszczeniach znajdują się zacieki lub grzyb, jest to znak, że trzeba jak najszybciej zlecić wykonanie prac renowacyjnych.

Dlaczego warto dbać o dach?

Pokrycie dachowe, nawet to wykonane z najlepszego pod względem jakości materiału, z czasem będzie wymagało odnowienia, naprawy powstałych uszkodzeń lub całkowitej wymiany. To od niego w bardzo dużej mierze zależy stan poddasza, poszczególnych pokoi i więźby dachowej oraz ogólna kondycja domu. Poza tym szczelność pokrycia gwarantuje prawidłową wilgotność i temperaturę w pomieszczeniach, brak zacieków, pleśni lub grzyba na ścianach i utraty ciepła na zewnątrz. Pokrycie dachowe, które nie jest zagrzybione i ma swój pierwotny naturalny kolor, wpływa również na estetyczny wygląd całego budynku i komfort jego mieszkańców.

Prace renowacyjne na dachu

Przeprowadza się bardzo różnorodne prace renowacyjne na dachach domów jednorodzinnych. Ich rodzaj i zakres jest ustalany na podstawie oględzin stanu pokrycia i ewentualnych nieprawidłowości zauważonych przez właściciela. Do tych prac mogą zaliczać się:
 • wymiana uszkodzonych dachówek lub blachy z powodu silnego wiatru, gradu,
 • usuwanie mchu, grzybów i porostów za pomocą specjalnego preparatu,
 • czyszczenie powierzchni myjką ciśnieniową,
 • impregnacja chroniąca dach przed warunkami atmosferycznymi,
 • malowanie pokrycia dachowego metodą natryskową.

  Takie prace renowacyjne prowadzone są zarówno z należytą starannością, jeśli chodzi o efekt końcowy i ustalenia z klientem, jak i w zgodzie z zasadami bezpieczeństwa. Naprawy i odnawianie dachów wykonuje się w końcu na dużych wysokościach.

  Kto zajmuje się renowacją dachów?

  Renowację dachu najlepiej jest zlecić firmie specjalizującej się w tego typu usługach. Jedną z nich jest Alpinets z Bojanowa. Przedsiębiorstwo świadczący prace alpinistyczne na terenie województwa wielkopolskiego i w okolicy. Takie prace wysokościowe polegają między innymi na naprawie, oczyszczaniu, zabezpieczaniu i malowaniu pokryć dachowych wysokich budynków. Pracownicy firmy używają do tych zadań specjalistycznego sprzętu, w tym na przykład uprzęży i kasków. Wykorzystują również produkty i narzędzia, które pozwalają na odnowienie lub położenie nowych dachówek lub blachodachówek. Przed przystąpieniem do prac firma zachęca do kontaktu i oferuje bezpłatną wycenę.

  Podziel się

  Szukamy klientów

  Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

  Reklamuj się u nas