Materiał Partnera Dezynsekcja, czyli sposób na owady

Dezynsekcja, czyli sposób na owady

Pojawiające się w domu, mieszkaniu czy biurze owady są nie tylko uciążliwe, ale też szkodliwe. Nieprofesjonalne próby ich wyeliminowania najczęściej nie przynoszą zamierzonych efektów, dlatego warto wynająć do ich usunięcia fachowców zajmujących się skuteczną dezynsekcją. Jakie dokładnie uciążliwe owady są oni w stanie wytępić i czy stosowane metody są bezpieczne dla ludzi?

Latający problem

Owady latające są bardzo problematyczne. Trudno się ich pozbyć – są zwinne i szybkie. Należące do nich muchy domowe są w stanie przenieść w swoim organizmie nawet kilkadziesiąt milionów mikroorganizmów, które przyczyniają się do rozwoju chorób wśród ludzi. Podobnie jest z komarami, aktywnymi szczególnie w letnie wieczory. Uciążliwe latające owady można jednak skutecznie wyeliminować dzięki kompleksowo przeprowadzonej dezynsekcji. Takich działań podejmuje się firma Dezmark, której nowoczesne metody tępienia komarów czy much są nie tylko efektywne, ale też bezpieczne dla ludzi. Środki używane do dezynsekcji aplikowane są w taki sposób, by nie były w stanie zaszkodzić lokatorom. Fachowcy zajmują się też znacznie groźniejszymi latającymi owadami – osami i szerszeniami. Założone przez nie gniazdo w pobliżu budynku mieszkalnego to ogromny kłopot ze względu na możliwość ataku z ich strony. Użądlenia mogą być fatalne w skutkach, szczególnie dla alergików. Uczulenie na jad może wywołać wstrząs anafilaktyczny, który z kolei bywa nawet przyczyną zgonów. Naruszenie gniazda najczęściej wiąże się z atakiem owadów, dlatego jego usunięciem muszą się zająć profesjonaliści.

Nieprzyjemne stawonogi

W miejscach zamieszkiwanych przez ludzi pojawiają się także owady, które nie posiadają skrzydeł, jednak ich obecność wywołuje spory dyskomfort. Problemy tego typu najczęściej występują z karaluchami. To owad zajmujący się wyjadaniem produktów żywnościowych umieszczonych w kuchniach i spiżarniach. Ze względu na wykazywane cechy stadne jeden karaluch w mieszkaniu czy domu oznacza zazwyczaj pojawienie się następnych. Niezbędne jest więc wtedy przeprowadzenie skutecznej dezynsekcji. Jest ona także potrzebna w przypadku pojawienia się pluskiew. Owad ten żywi się krwią człowieka, przez co jego obecność w lokalu wywołuje znaczący dyskomfort i prowadzi do licznych pogryzień. Ze względu na małą odporność pluskiew na skrajne temperatury do ich eliminacji stosuje się najczęściej wymrażanie lub traktowanie strumieniem gorącego powietrza. Dezynsekcja to też działania podjęte w celu wyeliminowania mrówek. Domowe metody zwalczania tych owadów bywają nieskuteczne, a wytępienie kilku czy kilkunastu mrówek nie rozwiązuje problemu. Dzięki właściwie przeprowadzonej dezynsekcji można jednak w szybki sposób pozbyć się na stałe nie tylko mrówek, lecz także wielu innych uciążliwych owadów.

Podziel się