Materiał Partnera Na czym polega dezynfekcja mieszkań po zmarłych? Tłumaczą fachowcy firmy DDD Adama Piwowarczyka

Na czym polega dezynfekcja mieszkań po zmarłych? Tłumaczą fachowcy firmy DDD Adama Piwowarczyka

Pierwsze oznaki rozkładu ciała po śmierci człowieka są widoczne już w pierwszych godzinach po zgonie. Wiąże się to z naturalnym procesem biologicznego rozpadu białek, cukrów oraz tłuszczy. To wtedy wyzwalane są niebezpieczne związki, które mogą być bardzo szkodliwe dla osób przebywających w pomieszczeniach, w których znajdowały się zwłoki. Ważne jest zatem to, by po zgodnie w mieszkaniu czy domu wezwać profesjonalistów od usług DDD. Przykładem jest firma Dezynfekcja Dezynsekcja Deratyzacja Adama Piwowarczyka z Wadowic.

Kiedy ważne jest dezynfekowanie pomieszczeń po zmarłych?

Dezynfekcja po zmarłych jest ważna za każdym razem, jeśli do zgonu doszło w domu czy mieszkaniu. Nie można pomieszczeń, w których przebywało ciało pozostawić bez odpowiedniego odkażenia, ponieważ już w chwili śmierci do powietrza i na różne powierzchnie dostają się niebezpieczne związki. Zagrożeniem są nie tylko wydzieliny, ale także niewidoczny dla ludzkiego oka trupi jad. To on może być przyczyną poważnych problemów z oddychaniem, układem pokarmowym, układem krwionośnym czy też ze skórą. Fachowcy z firmy DDD Adama Piwowarczyka zalecają, by dezynfekcja była przeprowadzana zawsze, niezależnie od tego, czy zgon nastąpił śmiercią naturalną ze starości, śmiercią w wyniku choroby onkologicznej, czy też wypadku lub samobójstwa. Jak dodaje jeden z pracowników wadowickiej pracowni Dezynfekcja Dezynsekcja Deratyzacja:

Dezynfekowanie pomieszczeń po zmarłych ważne jest również ze względów psychologicznych. Odkażone miejsce szybko przestaje kojarzyć się właścicielom mieszkania czy domu ze zgonem swojego bliskiego, a to ważne jest dla właściwego przejścia żałoby. Ponadto nie każdy wie o tym, iż niewyczuwalne dla człowieka związki pośmiertne mogą przyciągać do pomieszczeń insekty. Walka z nimi nigdy nie jest zaś łatwa.

Na czym polega dezynfekcja pomieszczeń po zmarłym?

Dezynfekcja pomieszczeń po zmarłym opiera się przede wszystkim na przeprowadzeniu procesu ozonowania. Takie firmy jak Dezynfekcja Dezynsekcja Deratyzacja Adama Piwowarczyka uszczelniają wnętrza domu czy mieszkania, a następnie rozpylają ozon o wysokim stężeniu (około 1g na m3), który błyskawicznie rozchodzi się po całej wolnej przestrzeni. Warto przy tym wiedzieć, że jest on nawet kilkadziesiąt razy silniejszy od chloru, a więc bez trudu dezynfekuje wszystkie powierzchnie, eliminując wirusy, bakterie, nieprzyjemne zapachy, pleśń, grzyby roztocza, szkodliwe związki chemiczne, a także insekty.

Dużą zaletą ozonowania jest też to, że działa natychmiastowo i pozwala przywrócić pomieszczenia do użytku po kilku godzinach od zakończenia dezynfekcji. Ozon nie jest również szkodliwy dla człowieka i środowiska naturalnego, a także dla zwierząt. Coraz częściej metodę ozonowania stosuje się zatem profilaktycznie po to, by oczyścić wnętrza z chorobotwórczych grzybów, bakterii czy pleśni. Usługa ta polecana jest zatem nie tylko po zgodnie w mieszkaniu, ale też po przebytej chorobie.

Opracowanie:

Dezynfekcja Dezynsekcja Deratyzacja Adam Piwowarczyk

Wadowice , os. Pod Skarpą 24 lok. 17

  • tel. 606 871 583

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas