Artykuł sponsorowany Czy sitodruk sprawdza się przy dużych nakładach?

Czy sitodruk sprawdza się przy dużych nakładach?

Wraz z rozwojem technologicznym powstaje coraz więcej technologii drukarskich. Jedną z popularniejszych metod, chętnie wykorzystywaną przez współczesne drukarnie, jest jednak stosowany od XVII wieku sitodruk. Czym się on charakteryzuje? Kiedy warto skorzystać z takiego rozwiązania? Jakie są największe zalety sitodruku? Odpowiedzi na powyższe i kilka innych pytań znajdziesz w artykule.

Na czym polega sitodruk?

Druk sitowy to metoda druku, która polega na przetłaczaniu farby przez specjalną matrycę przypominającą sito. Farba przeciskana jest z wykorzystaniem gumowego rakla. W ten sposób na powierzchni tworzy się odbitka z idealnym odwzorowaniem kształtów oraz kolorów. Głównymi zaletami sitodruku są duża trwałość druku oraz szeroka gamma wyrazistych kolorów. Tego typu rozwiązanie stosuje się między innymi do tworzenia nadruków na odzieży, torbach, papierze, tekturze i reklamówkach. Nadruki można nanosić również na materiały bawełniane i poliestrowe. Zachowają one swój wygląd nawet po praniu. Druk sitowy to uniwersalne rozwiązanie, które znajduje zastosowanie przy drukach plakatów, opakowań oraz naklejek. Taka technologia najlepiej sprawdzi się na dużych i płaskich powierzchniach.

Sitodruk – kiedy warto?

Coraz poważniej zastanawiasz się nad zainwestowaniem w sprzęt do sitodruku? Aby rzeczywiście dał on oczekiwane efekty, warto postawić na wysokiej jakości maszyny i akcesoria. Znajdziesz je w ofercie firmy Maroka z Warszawy, która działa w swojej branży już od 1993 roku. W szczególności przydadzą Ci się:

  • stół z regulacją,

  • lampa do kopioramy,

  • suszarka do ram,

  • emulsje,

  • pasty,

  • gumy raklowe,

  • uchwyty,

  • taśmy do blokad sit,

  • szczotki,

  • farby sitodrukowe.

Jeśli zależy Ci na jak najbardziej efektywnej pracy przy dużych nakładach, ciekawym rozwiązaniem jest karuzela do sitodruku. Solidna konstrukcja zapewnia wygodną, a zarazem bezpieczną eksploatację. Karuzela dostępna jest z różną liczbą ramion (od 4 do 6), dzięki czemu możesz dopasować sprzęt do Twoich potrzeb. Sitodruk to technologia drukarska, która pozwala na szybkie i skuteczne umieszczanie jednakowych nadruków na różnych materiałach. Takie rozwiązanie w szczególności sprawdzi się przy większych nakładach, gdyż wiąże się z pewnymi kosztami stałymi. Sama eksploatacja jest jednak stosunkowo tania.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas