Artykuł sponsorowany Zastosowanie przekrawaczy poprzecznych

Zastosowanie przekrawaczy poprzecznych

Tektury, folie – w tym folie aluminiowe – oraz laminaty to tworzywa w dzisiejszych czasach niezbędne dla gospodarki, wykorzystywane między innymi w charakterze opakowania dla niezliczonej ilości towarów. Do ich cięcia wykorzystuje się urządzenia nazywane przekrawaczami poprzecznymi.

Czym są przekrawacze poprzeczne?

Zgodnie ze swą nazwą przekrawacze to automatyczne, sterowanie mechanicznie lub elektronicznie urządzenia, których zadaniem jest cięcie określonych materiałów, takich jak papier czy folia w arkusze o odpowiednich wymiarach. Na rynku funkcjonuje kilku producentów tego rodzaju maszyn, między innymi włoska marka Fonderie Cavalleri – autoryzowanym dystrybutorem jej produktów w Polsce jest firma Artpol Industrial Technologies.   

Gdzie stosowane są przekrawacze poprzeczne?

Przekrawacze poprzeczne to wyposażenie niezbędne w każdym przedsiębiorstwie, w którym istnieje konieczność cięcia dużych ilości tworzyw w odpowiednie rozmiary, a więc między innymi drukarniach, fabrykach papieru czy folii, pakowniach oraz zakładach przemysłowych, zajmujących się produkcją towarów, które muszą zostać zapakowane przed transportem.

Modele przekrawaczy poprzecznych

W portfolio wspomnianej firmy Cavalleri znajdziemy maszyny typu Electrical Axis oraz Syncro. Te pierwsze należą do starszej generacji i obecnie nie są już produkowane, jednak wciąż jeszcze dostępne w sprzedaży. Urządzenia z tej serii charakteryzują się wysoką precyzją cięcia przy dużej szybkości – w normalnym trybie pracy są w stanie przyciąć 120 metrów materiału na minutę. Dostosowane są do cięcia papieru, folii i aluminium o wadze do 250 g/m2. Do serii Electrical Axis należą modele zróżnicowane między innymi pod względem szerokości arkuszy. Ponadto urządzenia te sterowane są mechaniczne – oznacza to, że przy zmianie formatu cięcia, maszyna powinna zostać zatrzymana i ustawiona na odpowiedni format. Drugą serią przykrawaczy są maszyny typu Syncro. Są one znacznie bardziej zaawansowane pod względem precyzji (0,1mm) i szybkości cięcia (ok. 200 metrów na minutę) od poprzedników. Podobnie jak maszyny z serii Electrical Axis są one przeznaczone do cięcia papieru, folii i aluminium o różnych grubościach i gramaturze nie przekraczającej 250gr/m2. Poszczególne modele serii różnią się między sobą parametrami cięcia, między innymi maksymalną szerokością arkuszy. Urządzenia z tej serii są wyposażone w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne ułatwiające sterowanie i zarządzanie maszyną. Jednym z nich jest modem, który pozwala na kontakt z maszyna na odległość  - to z kolei umożliwia błyskawiczne diagnozowanie problemów technicznych przez specjalistów z działu technicznego producenta.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas