Artykuł sponsorowany Rodzaje drukarek przemysłowych

Rodzaje drukarek przemysłowych

Drukarki z kategorii przemysłowych przeznaczone są do pracy w trudnych warunkach. Zazwyczaj wykorzystuje się je do przygotowania bardzo dużych ilości wszelkiego rodzaju dokumentów, etykiet czy nadruków. Dzięki odpowiedniej konstrukcji możliwe jest działanie tych urządzeń w warunkach, w których tradycyjne maszyny nie byłyby w stanie pracować. Jakie są rodzaje drukarek przemysłowych i czym charakteryzują się poszczególne modele?

 

Drukarki przemysłowe – podział urządzeń

Drukarki przemysłowe z uwagi na zadania, jakie są do nich przypisane, mogą zostać podzielone na pięć podstawowych rodzajów, najczęściej wykorzystywanych w różnych branżach. Zalicza się do nich drukarki:

  • do technologii dużych znaków,

  • atramentowe działające w bardzo wysokiej rozdzielczości,

  • atramentowe przeznaczone do nanoszenia małych znaków,

  • laserowe do znakowania odpornego na podrabianie,

  • działające w technologii SprayMark.

Specjalista z firmy REA Elektronik Sp. z o.o. zauważa: Urządzenia przemysłowe do drukowania dużych znaków przeznaczone są do pracy w najtrudniejszych warunkach produkcyjnych. Dzięki unikatowej konstrukcji możliwe jest nanoszenie druku do wysokości 140 milimetrów – zarówno tekstu, danych, jak i logo. Taką wysokość wydruku gwarantuje zaledwie jedna głowica, a co najważniejsze możliwe jest ich łączenie, przez co w zdecydowany sposób zwiększa się zakres drukowanych elementów.

 

Drukarki najczęściej stosowane w przemyśle

Drukarki atramentowe działające w wysokiej rozdzielczości przystosowane są do wykonywania wydruków opartych na technologii termicznego druku atramentowego. Dzięki wytrzymałej konstrukcji wykonanej przeważnie ze stali nierdzewnej oraz bardzo prostej obsłudze znajdują one swoje zastosowanie w wielu dziedzinach produkcyjnych. Bardzo często wykorzystuje się je między innymi w przemyśle farmaceutycznym lub spożywczym.

W przemyśle korzysta się również z drukarek działających w oparciu o drukowanie małych znaków. Proces ten pozwala na kodowanie produktów, na które nanosi się niewielki tekst, ale również informacje dotyczące daty produkcji, daty przynależności do spożycia, kodów kreskowych i wielu innych. Ich plusem jest możliwość nanoszenia wydruku do 12 milimetrów oraz szybki proces schnięcia naniesionej farby.

Drukowanie w systemie laserowym pozwala na dokładne znakowanie oraz kodowanie produktów. W praktyce uzyskuje się unikatowy kod, który nie jest możliwy do podrobienia. Bardzo dużą zaletą tego rozwiązania, jest możliwość nanoszenia nadruku na praktycznie każdym rodzaju materiału.

Zastosowanie drukarek w technologii SprayMark pozwala z kolei na oznaczanie produktów za pomocą linii, kropek oraz kolorów. W wielu dziedzinach przemysłu taki sposób oznaczenia pozwala na zidentyfikowanie danego produktu pod względem zastosowanych materiałów oraz jakości wykonania. Poprzez zastosowanie wielu głowic drukarki możliwe jest nanoszenie oznaczeń nawet do 700 milimetrów wysokości.

 

Drukarki przemysłowe – na co zwrócić uwagę?

Producenci oferują swoim klientom szereg różnego rodzaju drukarek przemysłowych, dzięki którym proces oznaczania jest niezwykle prosty oraz trwały. Istotne jest dopasowanie urządzenie do wykonywanej pracy, a czasem także do branży. Dzięki temu można osiągnąć zdecydowanie lepsze efekty.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas