Materiał Partnera Czy ozonowanie wnętrz jest bezpieczne?

Czy ozonowanie wnętrz jest bezpieczne?

https://fhu-tokarski.pl/ozonowanie-pomieszczen/Tak, dlatego często jest przeprowadzane w pensjonatach, hotelach, żłobkach i przedszkolach w celu usunięcia nieprzyjemnych zapachów oraz oczyszczenia powietrza z chorobotwórczych mikroorganizmów. Należy jednak pamiętać, że sam ozon w dużych ilościach jest szkodliwy dla człowieka, dlatego na czas ozonowania należy opuść pomieszczeniach, w których przeprowadzane są prace.

Ozonowanie – podstawowe informacje związane z bezpieczeństwem

Pomieszczenia do ozonowania należy odpowiednio przygotować. Pierwszym etapem jest dokładne sprzątanie – pozbycie się kurzu, rozlanych płynów, zalegających papierków i zbędnych rzeczy. Kolejnym krokiem jest wywietrzenie pomieszczenia oraz otworzenie wszystkich znajdujących się w nim szafek, szuflad lub w przypadku kuchni: piekarnika i lodówki. Należy również porozsuwać książki, magazyny lub dokumenty, lekko odsunąć od ścian meble i delikatnie unieść dywany (najlepiej podłożyć pod nie grube książki). W ten sposób mamy pewność, że ozon zostanie równomiernie rozprowadzony.

Kolejnym etapem jest wyniesienie z pomieszczenia wszystkich roślin oraz zwierząt (poza rybkami akwariowymi i innymi zwierzętami nieoddychającymi tlenem atmosferycznym) i uszczelnienie pomieszczenia. Ozon jest nieszkodliwy dla tkanin, elektroniki, mebli czy papieru – jest natomiast toksyczny dla organizmów żywych.

Samo ozonowanie najlepiej zlecić firmie, której pracownik przeprowadzi nas przez wszystkie etapy. Jest to też rozwiązanie pragmatyczne, ponieważ odchodzi nam wydatek związany z zakupem ozonatora, a wszystkie prace zostaną przeprowadzone pod okiem eksperta.

Ozonowaniem w Łodzi i okolicach zajmują się przedsiębiorstwa, takie jak Firma Handlowo-Usługowa Tokarski.

Kiedy warto zdecydować się na ozonowanie?

W przypadku pomieszczeń publicznych, w których dochodzi do częstej rotacji ludzi, warto zdecydować się na regularne ozonowanie, co pół roku. Można również przeprowadzać je częściej, zwłaszcza gdy istnieje podwyższone ryzyko rozprzestrzeniania się w powietrzu wirusów.

Warto się również zdecydować na ozonowanie po zakończeniu prac związanych z osuszaniem budynków. Wynikają z tego dwie korzyści: po pierwsze ozon w znacznym stopniu obniża ryzyko pojawienia się zagrzybienia. Po drugie zaś odświeża pomieszczenia oraz usuwa nieprzyjemny zapach, który mógł się pojawić w wyniku zalania pomieszczeń.

Ozonowanie jest też w stanie usunąć zapach dymu tytoniowego ze ścian, dlatego jest wykorzystywane w przypadku renowacji pomieszczeń, zarówno prywatnych, jak i przestrzeni biurowych, przeznaczonych do wynajmu czy socjalnych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas