Artykuł sponsorowany Zamgławianie termiczne – czym jest i po co się je stosuje?

Zamgławianie termiczne – czym jest i po co się je stosuje?

Dzięki rozwojowi technologii możemy dziś korzystać z różnych sposobów dezynfekcji pomieszczeń. Wykorzystują one zazwyczaj środki chemiczne, preparaty bakteriobójcze, ale i wysoką temperaturę. Regularne usuwanie wirusów i bakterii jest ważne dla ludzi i zwierząt, ponieważ zwiększa bezpieczeństwo oraz komfort przebywania w pomieszczeniach. Na czym polega zyskujące na popularności zamgławianie termiczne?

Kiedy należy przeprowadzić zamgławianie termiczne?

Na rynku istnieje wiele metod dezynfekcji i dezynsekcji, które dobiera się do stanu danego pomieszczenia. Zawsze jednak warto korzystać z usług profesjonalnych i doświadczonych firm, takich jak na przykład Wet-Net, gdyż dzięki temu mamy pewność, że zabieg będzie i skuteczny, i bezpieczny. Pracownicy wyposażeni w odpowiedni sprzęt i preparaty zadbają o usunięcie groźnych dla zdrowia patogenów oraz właściwą konserwację powierzchni.

Zamgławianie termiczne to jeden ze sposobów na pozbycie się wirusów, bakterii, grzybów, pleśni, insektów czy innych drobnoustrojów szkodliwych dla zdrowia ludzi i zwierząt. Powinno być przeprowadzane w pomieszczeniach, w których hoduje się zwierzęta, tam, gdzie zaobserwowano pluskwy lub jako etap dezynfekcji kurników. Wykorzystanie odpowiednio stężonych środków, sprzętu, wysokiej temperatury sprawia, że otrzymujemy zadowalający efekt.

Na czym polega zamgławianie?

Podczas przeprowadzania procesu zamgławiania kolejność wykonywanych czynności jest niemal tak samo ważna, jak wiedza osoby, która jest odpowiedzialna za zabieg. Do dezynfekcji wykorzystuje się specjalne preparaty, którymi opryskuje się pomieszczenie. Pod wpływem wysokiej temperatury woda odparowuje i skrapla się w dezynfekowanym wnętrzu, osiadając na każdej płaszczyźnie i powierzchni. Dodatkowo tak powstała mgła unosi się dość długo w powietrzu, więc mamy pewność, że usunięte zostaną nawet zarodniki pleśni. To zdrowsza metoda niż tradycyjny oprysk, gdyż nie trzeba wykorzystywać dużej ilości trucizny.

Równomierne pokrycie przedmiotów i ścian eliminuje ryzyko pozostawienia bakterii. To proces, który można przeprowadzać również w miejscach, do których trudno się dostać, bądź są niewielkie np. piwnicach, kanał wentylacyjny czy zsypach. Pomimo użycia pary nigdzie nie zostają również żadne ślady po zamgławianiu, co pozwala po wywietrzeniu pomieszczenia bezpiecznie z niego korzystać. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas