Artykuł sponsorowany Profesjonalne usługi fryzjerskie – wszystko, co chcesz wiedzieć o koloryzacji włosów

Profesjonalne usługi fryzjerskie – wszystko, co chcesz wiedzieć o koloryzacji włosów

Kobieta zmienną jest, a najlepszym sposobem na szybką metamorfozę jest koloryzacja włosów. Wybór odcieni jest obecnie szeroki, podobnie jak metod koloryzacji. Poza klasycznym farbowaniem możemy zdecydować się na ombre, sombre czy pasemka. Zmianę koloru warto też połączyć ze strzyżeniem damskim i modelowaniem włosów.  Istotne jest to, by korzystać z profesjonalnych usług fryzjerskich, bo źle dobrany odcień wpływa niekorzystnie na wygląd, a słabej jakości preparaty na kondycję włosów.

Koloryzacja w salonie fryzjerskim – jak wybrać kolor?

Koloryzacja włosów powinna podkreślać urodę, a dobrze dobrany odcień – korespondować z odcieniem cery i oczu. Wybierając idealną barwę, najlepiej zacząć od określenia typu karnacji. Typ zimny charakteryzuje się bladym, beżowym lub oliwkowym kolorem z różowymi tonami oraz żyłami na nadgarstku w odcieniu niebieskim do fioletowego. Najlepiej komponuje się z odcieniami chłodnymi. Typ ciepły to skóra w odcieniach brzoskwiniowych, złotawych, żółtawych, na której dodatkowo mogą pojawiać się piegi. Żyły na nadgarstku są zielonkawe. Idealne kolory włosów dla tego typu karnacji to ciepłe odcienie.

Wybierając kolor włosów, należy również zwracać uwagę na to, czy cera jest jasna, czy ciemna. Ciemne włosy przy porcelanowej skórze będą pogrubiać twarz optycznie, natomiast zbyt jasne przy śniadej karnacji stworzą wręcz kuriozalne wrażenie. Jak przekonują specjaliści z salonu Joanna Szegda Studio Fryzur, pomoc dobrego fryzjera w dobieraniu koloru włosów jest nieoceniona.

Warto zwracać również uwagę na kolor oczu – odpowiednio dobraną barwą włosów łatwo go podkreślić. Do niebieskich oczu pasują niemal wszystkie kolory, oczy brązowe najlepiej podkreślić brązowymi włosami, ale również ciemniejszymi blondami i rudościami wpadającymi w brąz.

Jaką metodę koloryzacji wybrać, czyli fryzjer – damski stylista włosów

Metod koloryzacji jest wiele – jedne wchodzą do mody, by kolejne z niej wyszły. Pewne jest natomiast, że każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie.

Profesjonalne usługi fryzjerskie w zakresie koloryzacji obejmują:

  • klasyczne farbowanie włosów, 

  • balayage, 

  • pasemka,

  • ombre,

  • sombre.

Osoby, które poszukują niewielkiej zmiany, mogą wypróbować koloryzację sombre. To delikatna odmiana ombre, gdzie końcówki włosów są jaśniejsze od góry. W przypadku sombre efekt jest bardzo naturalny, a różnica kolorystyczna mniejsza niż w ombre, gdzie jest to zazwyczaj kilka tonów.

Ciekawą propozycją na dodanie włosom blasku jest balayage lub pasemka. To także metoda koloryzacji częściowej, gdzie wybrane pasma włosów poddawane są farbowaniu bądź rozjaśnianiu. Pozwala to uzyskać efekt świetlistych loków.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas