Artykuł sponsorowany Piękne włosy wizytówką kobiety. Jak prawidłowo o nie dbać?

Piękne włosy wizytówką kobiety. Jak prawidłowo o nie dbać?

Długie, krótkie, rude, blond czy czarne - każde włosy wymagają codziennej pielęgnacji, by zachwycać swoim wyglądem i stanowić atut pięknej, zadbanej kobiety bez względu na wiek. Odpowiednio dobrana fryzura, profesjonalne kosmetyki i zachowanie podstawowych zasad pozwoli cieszyć się blaskiem włosów, ich naturalnością i sprężystością. Co robić, a czego nie? O czym pamiętać?

Krok pierwszy: fryzura

Wbrew pozorom to chyba najtrudniejszy element. Fryzura powinna być przede wszystkim funkcjonalna, łatwa w codziennym układaniu, dobrze skrojona do twarzy i urody kobiety. Kluczowa jest tutaj rola fryzjera, który uwzględniając te wszystkie składowe powinien stworzyć na głowie cuda. Studio Fryzur Estillo to grono profesjonalistów, którzy mają w ręku fach, a zdobywane przez lata doświadczenie pozwoli na dobranie idealnej fryzury. Każda kobieta ma inne włosy, różnią się one przede wszystkim grubością i strukturą. Poznanie typu włosa to dobra droga w stronę wdrożenia odpowiednich zasad pielęgnacji.

Kąpiel włosów i głowy

Podstawowym elementem pielęgnacji jest mycie włosów i jego częstotliwość. Jeśli włosy potrzebują codziennego mycia, gdyż wyglądają na nieświeże i szybko się przetłuszczają, trzeba dać im możliwość odświeżenia. Z pewnością przyniesie to same korzyści, wbrew mitom mówiącym o szkodliwym wpływie codziennego mycia włosów. Szampon, którego używamy, powinien być pozbawiony detergentów, silikonów i być przeznaczony do naszego typu włosów. Niezwykle istotna jest technika mycia. Na skórę głowy nakładamy niewielką ilość szamponu i delikatnymi, kolistymi ruchami masujemy ją, wykorzystując opuszki palców. Nie powinno się gwałtowanie szarpać i trzeć włosów, gdyż wszystko co złe, jest w skórze. Takie mycie to męka dla włosów. Strumień wody powinien być niewielki, dodatkowo należy pamiętać by nie była ona za gorąca. Ciepło bowiem powoduje wydzielanie się łoju. Otwarte podczas mycia łuski włosów zamkną się, gdy na koniec spłuczemy je nieco zimniejszą wodą. Ten trik chroni włosy przed zniszczeniem.

Odżywianie

Mycie włosów oczyszcza je, co powoduje, że wszelkiego rodzaju odżywki lepiej się wchłaniają, poprawiając kondycję włosów. Takie jest przecież ich zadanie. Mają regenerować, nawilżać i ułatwiać rozczesywanie. Kosmetyki także powinny być dostosowane do rodzaju włosów, tak by dodatkowo ich nie obciążać. Dobrym sposobem na odżywienie włosów jest ich olejowanie. W tym celu używa się oleju rycynowego lub kokosowego. Dzięki temu włosy są gładkie i miękkie. Zapobiega to także puszeniu się włosów.

Pamiętaj!

Jest kilka trików, o których należ pamiętać, by mieć piękne i zdrowe włosy:

  • susz zimnym powietrzem
  • nie chodź spać z mokrymi włosami
  • podcinaj końcówki – skorzystaj z usług Studia Fryzur Estillo
  • nie rozczesuj mokrych włosów
  • zawsze rozczesuj włosy od dołu
  • delikatnie związuj je na noc

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas