Artykuł sponsorowany Jakie są metody przedłużania włosów?

Jakie są metody przedłużania włosów?

Podczas uroczystych okazji, takich jak np. ślub, spora część kobiet pragnie mieć długie włosy ułożone w atrakcyjną fryzurę. Jeżeli jednak z tego lub innego powodu nie jesteś fanką czekania, aż włosy „same urosną” lub po prostu nie masz na to czasu, możesz zdecydować się na zabieg przedłużenia włosów w gabinecie fryzjerskim. Obecnie istnieje wiele technik pozwalających cieszyć się naturalnie wyglądającymi, długimi pasmami. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszamy do lektury.

Metoda keratynowa a technika Tissage

Przedłużanie włosów u fryzjera to kilkugodzinny zabieg, po którym będziesz mogła od razu cieszyć się pięknymi, długimi włosami. W zależności od rodzaju twoich włosów, fryzjer dobierze odpowiedni rodzaj metody, dzięki której przedłuży Twoje włosy. Jeżeli jesteś posiadaczką zdrowych i mocnych pasm, w Twoim przypadku można z powodzeniem zastosować metodę keratynową. Polega ona na tym, że naturalne pasma włosów i pasma doczepiane łączy się ze sobą przy pomocy wysokiej temperatury emitowanej przez zgrzewarkę. Miejsca łączenia się pasm ze sobą są praktycznie niewidoczne gołym okiem.

Inną metodą odpowiednią dla posiadaczek zdrowych i grubych włosów jest technika Tissage, inaczej zwana metodą przedłużania włosów na sucho. Włosy przedłuża się za pomocą taśm, które doszywa się do warkoczy znajdujących się tuż przy skórze głowy. Efekty utrzymują się przez okres do 6 tygodni, przy czym istnieje możliwość podciągnięcia tych samych taśm. Tego rodzaju techniki przedłużania włosów oferuje m.in. studio fryzur Metamorfoza z Gdańska.

Gdy Twoje włosy są cienkie i delikatne

Jeśli Twoje włosy są cienkie i delikatne, lepiej mogą sprawdzić się inne metody ich przedłużania. Jedną z nich jest metoda na ringi, która polega na połączeniu pasm ze sobą przy pomocy ringów wykonanych z miedzi, aluminium lub brązu. W tym przypadku nie stosuje się wysokiej temperatury. Podobnie delikatną metodą jest metoda kanapkowa, która podobnie jak technika Tissage polega na wykorzystaniu taśm, z tym że łączy się je z naturalnymi włosami przy pomocy kleju. Po upływie 4-6 tygodni konieczne jest odwiedzenie fryzjera celem podciągnięcia taśm. Włosy przedłużone przy pomocy ww. metod można następnie poddawać różnorakim zabiegom stylizacyjnym, a nawet farbowaniu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas