Artykuł sponsorowany Korekcja czubka nosa - opis zabiegu

Korekcja czubka nosa - opis zabiegu

Nos znajduje się w centralnej części twarzy i w znacznej mierze przyczynia się do naszego wyglądu. Z tego względu rynoplastyka jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgii plastycznej. Wygląd nosa determinuje nie tylko jego całościowy kształt, ale również czubek. O tym, w jaki sposób przebiega chirurgiczna korekcja czubka nosa opowie specjalista.

Nic dziwnego, że operacje plastyczne nosa są tak popularne. Nos odpowiada nie tylko za wygląd, ale spełnia również bardzo ważną funkcję – dzięki niemu możemy łatwo oddychać. Wszelkie deformacje w obrębie nosa mogą utrudniać oddychanie i powodować problemy zdrowotne. A jego niewłaściwy wygląd może powodować kompleksy i wpływać na obniżoną pewność siebie.

 

Zanim poddamy się zabiegowi

Operację może przejść każda osoba, u której proces wzrostu został zakończony. Każdy zabieg chirurgiczny poprzedzony jest badaniami oraz wywiadem z pacjentem. Na podstawie wyników badań lekarz ocenia stan zdrowia pacjenta oraz stwierdza, czy kwalifikuje się on do zabiegu. Jeśli tak to kolejnym etapem jest konsultacja dotycząca nowego wyglądu czubka nosa. Ważne, aby przed operacją pacjent zdawał sobie sprawę z ostatecznego rezultatu. Co prawda nie da się go całkowicie przewidzieć, ponieważ może delikatnie różnić się od wstępnych założeń, jednak ważne, aby pacjent mógł zwizualizować sobie efekt końcowy. Jeżeli nie ma przeciwwskazań można przejść do właściwej części zabiegu.

 

Opis zabiegu korekcji czubka nosa

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, w zależności od wskazań lekarza – mówi chirurg plastyk wykonujący tego typu zabiegi w Klinice Chęciński w Warszawie – Chirurg wykonuje wewnątrz nosa nacięcia, które są całkowicie niewidoczne z zewnątrz – w ten sposób po zabiegu nie pozostają blizny. Odpowiednio wymodelowane tkanki układa się w nowy kształt.

W trakcie zabiegu możliwe jest zniżenie wysokości czubka nosa lub jego podniesienie, zmniejszenie lub korekta zbyt wypukłych nozdrzy, a także uzupełnienie brakujących części chrząstek. Rany zszywa się wchłanialnymi niciami chirurgicznymi, dlatego nie ma potrzeby ich późniejszego zdejmowania. Zabieg trwa około 1-2 godzin.

 

Wskazania po zabiegu

W przegrodach nosowych umieszcza się setony gazowe, które usuwa się w drugiej dobie po zabiegu. W przypadku zastosowania znieczulenia miejscowego nie ma konieczności zostania w klinice, jednak należy prowadzić oszczędzający tryb życia oraz stawić się na wizyty kontrolne. Rekonwalescencja trwa około 1-2 tygodni. Konieczne jest również stosowanie kropli do nosa, a w razie potrzeby zażywanie środków przeciwbólowych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas