Materiał Partnera Co dają zabiegi z użyciem botoksu i czy są bezpieczne?

Co dają zabiegi z użyciem botoksu i czy są bezpieczne?

Botoks to jeden z najpopularniejszych środków stosowanych w klinikach medycyny estetycznej. Daje on możliwość niemal całkowitego wyeliminowania nieestetycznych dla wielu osób zmarszczek mimicznych, wygładza skórę i sprawia, że wygląda ona zdrowo i świeżo. Należy jednak pamiętać, że tego typu zabieg przeprowadzony musi być przez specjalistów – czy nawet w takim wypadku jest on całkowicie bezpieczny?

Bez strachu

Wiele osób chcących poddać się zabiegowi z użyciem botoksu obawia się, że będzie on bolesny, nieskuteczny lub wywoła komplikacje np. w postaci reakcji alergicznych. Jak się jednak okazuje, botoks jest całkowicie bezpieczny. Toksyna botulinowa wprowadzona podskórnie w wybrane miejsca daje możliwość znacznego wygładzenia skóry poprzez rozluźnienie mięśni. Uzyskane w ten sposób rezultaty utrzymują się stosunkowo długo i widoczne są zaledwie po kilku dniach po odbyciu zabiegu.

Jego zrealizowanie w dobrej klinice medycyny estetycznej to gwarancja bezpieczeństwa oraz doskonałych efektów. Aplikacja botoksu nie jest również bolesna – wprowadzenie cienkiej igły jest co prawda minimalnie odczuwalne, jednak nie wywołuje dyskomfortu. Warto także wspomnieć o długości całego zabiegu – przeważnie trwa on zaledwie 15-20 minut. Tesoro Clinic to miejsce, w którym zespół doświadczonych specjalistów jest w stanie wprowadzić botoks w wybrane miejsca skóry, dając tym samym możliwość wyeliminowania zmarszczek. Profesjonaliści dbają w tego typu miejscach o bezpieczeństwo i sterylność podczas trwania zabiegu, co jest także niezwykle istotne.

Doskonałe rezultaty

Zastosowanie botoksu gwarantuje bardzo dobre efekty w zakresie usuwania zmarszczek mimicznych. Nie jest wymagana rekonwalescencja po przebytym zabiegu, co jest jego niewątpliwym atutem. Środek ten jest całkowicie bezpieczny i nie wywołuje żadnych skutków ubocznych – w niektórych przypadkach pojawiają się niewielkie siniaki w miejscu ukłucia, które jednak nie utrzymują się na skórze długo. Zaletą zastosowania botoksu jest również czas, przez który efekty są widoczne. Przeważnie są to aż cztery miesiące, dzięki czemu aplikacja botoksu nie musi być często powtarzana.

Co ciekawe, zabiegi z użyciem botoksu są przez kliniki medycyny estetycznej zalecane pacjentom, którzy nie tylko chcą się pozbyć zmarszczek mimicznych, ale wykazują również problemy np. z nadpotliwością. Toksyna botulinowa jest też pomocna w walce z bruksizmem, czyli stosunkowo często spotykanym zgrzytaniem zębami. Dzięki swoim właściwościom botoks rozluźnia mięśnie żuchwy, co z kolei wpływa na niemal całkowite wyeliminowanie kłopotliwej dolegliwości. Botoks wykorzystywany w ramach medycyny estetycznej jest także w stanie zapewnić doskonałe efekty w zakresie podniesienia czubka nosa czy unoszenia kącików ust.

Podziel się