Artykuł sponsorowany Wykorzystanie plazmy w medycynie estetycznej

Wykorzystanie plazmy w medycynie estetycznej

Zabiegi medycyny estetycznej z wykorzystaniem plazmy cieszą się coraz większą popularnością. Wszystko za sprawą tego, że są one w stanie zapewnić niemal takie same efekty jak operacje plastyczne, przy czym nie wymagają użycia skalpela i są niemal całkowicie bezinwazyjne. Do czego stosowana jest wobec tego plazma w gabinetach medycyny estetycznej, jak wyglądają zabiegi z jej użyciem oraz jakie zapewnia rezultaty? 

Do czego stosowana jest plazma w medycynie estetycznej?

Plazma określana jest, jako czwarty stan skupienia i choć swoją formą przypomina gaz, jest ona zjonizowaną materią, która powstaje na skutek wyładowań elektrycznych. Dlatego też naturalnie występuje ona w otoczeniu, chociażby podczas burzy. W medycynie estetycznej jej właściwości wykorzystywane są natomiast przede wszystkim do zabiegów odmładzających, zwłaszcza w szczególnie delikatnych obszarach skóry, takich jak np. okolice oczu. Używana jest ona również do leczenia rozstępów, blizn oraz zmian skórnych

Dzięki temu, że plazma posiada wysoką temperaturę, a jednocześnie działa powierzchniowo pozwala ona na płytkie uszkodzenia naskórka, a także pobudza produkcję kolagenu przy jednoczesnym obkurczaniu już istniejących jego włókien. 

Na czym polegają zabiegi medycyny estetycznej z wykorzystaniem plazmy? 

Zabiegi medycyny estetycznej z wykorzystaniem plazmy wykonywane są najczęściej za pomocą specjalistycznego urządzenia Plasmage, które używane jest między innymi w Gabinecie medycyny estetycznej w Jeleniej Górze. Pozwala ono bowiem na dopasowanie jego programów do indywidualnych potrzeb pacjentów. 

Sam zabieg wykonywany jest natomiast w znieczuleniu miejscowym i trwa on najczęściej około pół godziny. W tym czasie urządzenie wytwarza wysoką temperaturę, tworząc tym samym tzw. łuk elektryczny zmieniający gazowy stan skupienia powietrza w plazmę między jego igłą a obszarem, na którym wykonywany jest zabieg. Przy czym igła Plasmage nie dotyka skóry, przez co działa jedynie punktowo nie uszkadzając jej głębszych warstw ani sąsiednich tkanek. 

Po zakończeniu zabiegu pacjent może wrócić do swoich codziennych aktywności, stosując jedynie specjalne kremy przyspieszające regenerację skóry, które pomagają zniwelować obrzęk oraz strupki utrzymujące się w miejscu wykonywania zabiegu przez maksymalnie 10 dni.

Jakie efekty zapewniają zabiegi z użyciem plazmy? 

Popularność zabiegów medycyny estetycznej z użyciem plazmy wynika z tego, że efekty, jakie ona zapewnia, są widoczne od razu po ustąpieniu obrzęku oraz utrzymują się przez nawet ponad 2 lata. Dlatego też stosowana jest one w przypadku zabiegów redukujących opadające powieki, leczeniu blizn, wyrównaniu zmarszczek, usuwania włókniaków. Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu z użyciem plazmy jest natomiast ciąża, karmienie piersią oraz stany zapalne. W każdym innym przypadku może być on natomiast stosowany u wszystkich pacjentów, którzy pomyśle przejdą kwalifikacje lekarza medycyny estetycznej.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas