Materiał Partnera Jak działają skarpetki złuszczające?

Jak działają skarpetki złuszczające?

W sklepach z kosmetykami oraz innymi preparatami pielęgnacyjnymi dostępnych jest wiele produktów, które pozwalają utrzymać skórę w idealnym stanie. Znajdziesz tam między innymi kremy do rąk i twarzy, balsamy do ciała, maści na różne schorzenia dermatologiczne, a także preparaty do pielęgnacji stóp. Wśród nich możesz spotkać skarpetki złuszczające. Czym one są oraz jak działają? Kiedy warto je stosować? Poznaj odpowiedzi w artykule!

Czym są i jak działają skarpetki złuszczające?

Działanie skarpetek złuszczających polega na bezpiecznym pozbyciu się martwego naskórka oraz przywróceniu skóry stóp do dobrego stanu. Są one nasączone specjalną mieszanką substancji aktywnych i odżywczych, takich jak:

  • kwas glikolowy,
  • kwas salicylowy,
  • kwas mlekowy,
  • mocznik.

Składniki te przenikają głęboko w skórę, nawilżając ją oraz redukując wszelkie zgrubienia, rogowacenia czy odciski. Jest to metoda całkowicie bezpieczna – nie ma możliwości zbyt mocnego złuszczenia skóry lub zbyt głębokiego starcia jej, jak to bywa w przypadku metod mechanicznych. Skóra już po pierwszym użyciu jest odczuwalnie miększa i delikatniejsza, pozbawiona pękających ran czy nieestetycznie wyglądających śladów.

Kiedy warto stosować skarpetki złuszczające?

Skarpetki złuszczające na pięty to doskonałe remedium dla popękanej, twardej i przesuszonej skóry na stopach. Jeśli standardowe kremy nie są dla Ciebie wystarczające lub z jakiegoś powodu nie lubisz ich używać, koniecznie wypróbuj tę metodę. Z powodzeniem zastępuje ona często kosztowne zabiegi u pedicurzystek, a także pozwoli Ci szybko cieszyć się gładką i odżywioną skórą.

Ponadto skarpetki złuszczające polecane są wszystkim osobom mającym problem z podrażnionym naskórkiem. W szczególności doceniane są one jednak przez ludzi, którzy dużo czasu spędzają na nogach, przez co skóra stóp narażona jest na twardnienie czy rogowacenie i potrzebuje specjalnej pielęgnacji.

Zestawy dla pięknych, gładkich stóp

W renomowanych sklepach, takich jak Stacja Zdrowie, znajdziesz też całe zestawy, które umożliwią Ci kompleksową pielęgnację stóp, by były one zawsze piękne, gładkie i nawilżone. Poza skarpetkami znajdziesz w nich również specjalne kremy (np. na odciski) oraz płatki na pięty, które jeszcze lepiej wspomagają zmiękczanie najgrubszych warstw naskórka. Dzięki nim Twoje pięty staną się miękkie i delikatne, niezależnie od poziomu Twojej aktywności. Dużą zaletą skarpetek złuszczających jest także ich prosty sposób stosowania. Wystarczy, że założysz je na 2 godziny, by poczuć znaczące efekty.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas