Materiał Partnera Kremy regenerujące na noc. Dlaczego warto je stosować?

Kremy regenerujące na noc. Dlaczego warto je stosować?

Krem na dzień i ten na noc – czym się różnią? Wiele osób uważa, że jest to po prostu chwyt marketingowy. Przecież na pewno są takie same… Otóż jest to bardzo mylne przekonanie – mają zupełnie inne właściwości. Nie każdy wie, że tak naprawdę skóra pracuje w nocy. Dlatego właśnie kremy regenerujące na tę porę mają specjalnie dobrany skład, bogaty w konkretne witaminy i składniki odżywcze, np. takie jak kwasy owocowe. Dlaczego warto je stosować?

Kremy regenerujące na noc – w czym tkwi ich fenomen?

 

Czy wiesz, że w dzień skóra odpoczywa, a w nocy pracuje? To właśnie wtedy regeneruje się najintensywniej. Jeszcze wczesnym wieczorem wiązania komórkowe zaczynają się powoli rozluźniać, a przepuszczalność porów wzrasta. Dlatego też twarz szybciej wchłania składniki odżywcze i niezbędne mikroelementy. Z łatwością mogą się one dostać do głębokich warstw naskórka.

W organizmie uwalniają się również hormony – w tym wzrostu – które sprzyjają odnowie. Skóra jest więc elastyczniejsza, lepiej oddycha i chętnie przyjmuje cenne składniki – takie, które zawierają właśnie kremy regenerujące na noc. Znacznie różnią się one składem od wersji na dzień – są bogate w specjalnie dobrane składniki odżywcze. Nie zawierają filtrów UV i cechuje je większa gęstość i bogatsza konsystencja. Często są tłustsze, gdyż mają mniej wody, a więcej składników odżywczych, np. witaminy A i kwasów owocowych.

Tak więc regenerujący krem na noc odżywia, nawilża, chroni przed utratą wilgoci i wnika w najgłębsze warstwy naskórka. Przynosi ukojenie i powinien być stosowany w każdym wieku. Jak więc dobrać go typowo do swojej cery?

Jaki krem regenerujący na noc sprawdzi się u Ciebie?

 

Krem powinien być dobrany do wieku i typu cery. Tak więc u osób, które mają skórę skłonną do przetłuszczania, doskonale się sprawdzi krem o lekkiej konsystencji, gdyż nie zatyka porów. Natomiast cery sucha i wrażliwa powinny być bardziej nawilżane. Do skóry mieszanej i normalnej również są dedykowane specjalistyczne preparaty.

Jak mówi specjalista z firmy CRAVVI SP. Z O.O., drugie kryterium dotyczy doboru kremu do wieku. Jednak niezależnie od tego w dobrym produkcie zazwyczaj znajdą się silne antyoksydanty. Należą do nich flawonoidy i witaminy, w tym A, C i E. Równie cenne są minerały, takie jak selen, cynk, wapń czy krzem.

Dla osób, które skończyły 30 lat, zbawienny będzie koenzym Q10, który jest stosowany z myślą o utrzymaniu prawidłowego metabolizmu komórek. Dla czterdziestolatek są polecane proteiny, ceramidy i nienasycone kwasy tłuszczowe. Zaś w przypadku pań w wieku ponad 50 lat sprawdzą się izoflawony sojowe i kwas foliowy oraz glikolowy – wspierają stymulację produkcji produkcję kolagenu.

Podziel się