Artykuł sponsorowany Preparaty polecane na łojotokowe zapalenie skóry

Preparaty polecane na łojotokowe zapalenie skóry

Łojotokowe zapalenie skóry to jedna z chorób dermatologicznych, która cechuje się nieestetycznymi i nieprzyjemnymi objawami polegającymi na łuszczeniu się naskórka. Schorzenie to jest nieuleczalne, jednak ma okresy wyciszenia i zaostrzenia. Aby zminimalizować skutki ŁZS, należy stosować odpowiednie środki, które nie tylko regenerują skórę, ale też zabezpieczają ją przed nawrotami choroby. Jakie preparaty są najbardziej polecane? Sprawdźmy!

Czym jest łojotokowe zapalenie skóry?

Objawy łojotokowego zapalenia skóry mogą pojawić się na całym ciele (uszy, brwi, klatka piersiowa, górna część pleców), jednak najczęściej dotykają owłosionej skóry głowy. Jest to choroba przewlekła, która może występować u osób w każdym wieku i wiąże się przede wszystkim z nadmierną aktywnością skórnych gruczołów łojowych.

W okresach nasilenia schorzenia wzrasta produkcja łoju oraz następują zmiany w jego składzie. To prowadzi zaś do tworzenia się na skórze nieprzyjemnych stanów zapalnych charakteryzujących się bardzo tłustą, łuszczącą się skórą, rumieniami, świądem i pieczeniem. Objawy te są zarówno nieestetyczne, jak i niekomfortowe, a ich nasilenie można odczuć w sezonie jesienno-zimowym, dlatego warto zadbać o właściwe leczenie i profilaktykę.

Jakie preparaty warto stosować?

Jeśli Twoja skóra ma tendencje do nawracających stanów zapalnych, warto zaopatrzyć się w odpowiednie preparaty na łojotokowe zapalenie skóry. Świetnie sprawdzają się w tym celu kremy konopne, które mają lekką konsystencję i wykazują rewelacyjne właściwości regenerujące. Preparaty te:

  • regulują produkcję sebum,
  • łagodzą zaczerwienienia i podrażnienia,
  • ograniczają łuszczenie się skóry,
  • przywracają skórze zdrowy wygląd,
  • odżywiają i nawilżają naskórek.

W celu uzyskania najbardziej skutecznych i – co najważniejsze – długoterminowych efektów, należy pamiętać o regularnym stosowaniu kremów na wszystkie miejsca dotknięte chorobą.

Składniki wspomagające regenerację

Kremy konopne dostępne w takich sklepach, jak SkinHelp, zostały wzbogacone o szereg wartościowych składników i witamin, które wzmacniają i przyspieszają ich lecznicze działanie. Substancje aktywne, takie jak cynk i kwas azelainowy wspomagają odbudowę naskórka, nawilżają go i dodatkowo zabezpieczają przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych. Olej konopny bogaty jest natomiast w kwasy tłuszczowe omega-3, 6 i 9, fitosterole, witaminy i kannabinoidy, które odżywiają skórę i łagodzą dolegliwości wielu chorób skórnych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas