Artykuł sponsorowany Fryzury - jak najlepiej je dobrać?

Fryzury - jak najlepiej je dobrać?

Dobór odpowiedniej fryzury jest tak naprawdę podstawą, jeżeli zależy nam na tym, aby prezentować się dobrze i elegancko. Każdy facet z odpowiednio dobraną fryzurą staje się niemal od razu przystojny, podobnie zresztą sytuacja ma się u kobiet, które potrafią znacznie bardziej przyciągnąć wzrok, gdy mają odpowiednią fryzurę. Trzeba pamiętać o tym, że niezbędny jest jej odpowiedni dobór, aby pełniła swoją funkcję tak, jak należy.

Fryzury męskie

 • Twarz kwadratowa

Do twarzy kwadratowej należy dobierać fryzury, które będą wydłużać optycznie twarz. Pamiętajmy, by jej natomiast nie poszerzać! W tym celu należy trzymać boki krótko ostrzyżone, a włosy na górze głowy pozostawić dłuższe. Przykładem są fryzury Davida Beckhama.

 • Twarz podłużna

W tym przypadku nie powinniśmy wydłużać już i tak dostatecznie długiej twarzy poprzez dłuższą górę. Skupmy się bardziej na jej poszerzeniu, czyli na pozostawieniu trochę dłuższych boków.

 • Twarz trójkątna

W przypadku okrągłej twarzy, warto zapuścić zarost, który optycznie poprawi całość fryzury. Jako rozwiązanie, możemy pozostawić nasze włosy w dłuższej postaci w tak zwanym twórczym nieładzie lub zasłonić część czoła grzywką.

 • Twarz okrągła

Przedstawicielem tego typu twarzy jest Leonardo DiCaprio. Cały sekret tkwi w pozostawieniu góry w dłuższej postaci względem boków, które należy krótko ostrzyc. Jest to bardzo podobny typ fryzury co w przypadku twarzy kwadratowej.

 • Twarz owalna

Ten kształt twarzy zapewnia pełną swobodę w wyborze fryzury. Twarz owalna pozwala na fryzury z dłuższymi lub krótszymi bokami oraz górą głowy, z grzywką czy bez niej, zaczesane czy pozostawienie w artystycznym nieładzie. 

Fryzury damskie

 • Twarz trójkątna - włosy średniej długości , najlepiej będzie wyglądać klasyczny bob lub bob kręcony, cieniowane cięcia z grzywką tylko na jeden bok.

 •  Twarz kwadratowa - długie włosy, w najlepszym wypadku falowane, możliwość zastosowania fryzur asymetrycznych. Najlepiej sprawdzą się fryzury delikatnie wycieniowane.

 • Twarz owalna - możliwość zastosowania każdej dostępnej długości oraz kształtów cięcia, wszystkie możliwe fryzury z wyjątkiem tych męskich oczywiście.

 • Twarz okrągła - w tym przypadku najlepiej sprawdzą się fryzury wyszczuplające boki twarzy oraz te pozbawione mocnego cieniowania. Mile widziane długie i pełne objętości fryzury, na przykład long bob.

 • Twarz podłużna - tutaj włosy powinny być długości, sięgającej linię brody. Mogą być także z grzywką, pełne objętości, falowane bądź takie, które skrócą optycznie twarz.

 • Twarz diamentowa - najlepiej zastosować fryzury krótkiej lub średniej, nigdy długiej, długości, z postrzępioną grzywką oraz cięciami, zakrywającymi żuchwę.

Planując zmienić swoją fryzurę lub zaczerpnąć fachowej rady i pomocy, polecamy skorzystanie z usług fryzjerskich profesjonalnego salonu fryzjerskiego Fryzjerstwo Damsko-Męskie Małgorzata Hinc.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas