Materiał Partnera Czym są nici autologiczne?

Czym są nici autologiczne?

Coraz więcej osób poszukuje alternatywnych rozwiązań do inwazyjnej i chirurgicznej medycyny estetycznej. Jednym z takich zabiegów jest właśnie mikroprzeszczep włókien kolagenowych, znany również jako needle shaping. To terapia pozwalająca uzyskać satysfakcjonujące efekty liftingu skóry bez użycia skalpela. Ze względu na to, że needle shaping cieszy się wzrastającą popularnością, warto zapoznać się z przebiegiem zabiegu oraz zaletami płynącymi z jego wykonania.

Mikroprzeszczep włókien kolagenowych krok po kroku

Zabieg wykonuje się na poszczególnych częściach ciała głównie na twarzy, szyi, dekolcie, a czasem i na dłoniach. Przyjmuje się, że mikroprzeszczep włókien kolagenowych jest bezbolesny, ale prewencyjnie przed przystąpieniem do terapii stosuje się krem znieczulający, by zmniejszyć ewentualne nieprzyjemne odczucia. Zabieg rozpoczyna się od wprowadzenia bardzo cienkiej igły podobnej do tej stosowanej w akupunkturze, przez którą przepływa prąd o zmiennych częstotliwościach. Energia elektryczna oddziałuje na włókna skóry właściwej, delikatnie je wysuszając, co sprawia, że nawijają się one na igłę, tworząc strukturę przypominającą wrzeciono. Powstała w ten sposób struktura z włókien podporowych doskonale wypełnia tkanki, tym samym wpływając, np. na spłycenie blizn potrądzikowych.

Terapię z wykorzystaniem nici autologicznych należy powtarzać w odpowiednich odstępach czasowych, by zauważyć trwałą i wyraźną poprawę kondycji skóry. Specjaliści z Kliniki medycyny estetycznej dr Kaseli w Katowicach zalecają serię zabiegów (zazwyczaj od 4 do 6). Efekty ujędrnionej skóry po terapii autologicznej utrzymują się nawet do dwóch lat.

Jakie są zalety needle shaping?

Zabieg z zastosowaniem nici autologicznych cieszy się coraz większą popularnością, głównie dlatego, że pozwala osiągnąć szybko widoczne i zadowalające efekty. Poza tym to terapia bezbolesna, a ryzyko wystąpienia skutków ubocznych jest zredukowane do minimum. Needle shaping nie wymaga okresu rekonwalescencji. Bezpośrednio po terapii może wystąpić obrzęk, siniaki w miejscu wkłucia igieł i zaczerwienienie skóry, które utrzymuje się do 24 godzin. Zabieg nie wymaga podawania różnych substancji pod skórę, przez co określa się go mianem zabiegu małoinwazyjnego.

Jednak do głównych zalet zalicza się trwałe efekty, czyli odmłodzenie, ujędrnienie i uelastycznienie skóry na danych częściach ciała. Nici autologiczne doskonale spłycają zmarszczki i blizny, a także przyczyniają się do poprawy owalu twarzy i rewitalizacji skóry. Następuje również biostymulacja, czyli pobudzenie do naturalnych procesów regeneracyjnych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas