Materiał Partnera Jakie efekty zapewnia zabieg osoczem bogatopłytkowym?

Jakie efekty zapewnia zabieg osoczem bogatopłytkowym?

Zabieg osoczem bogatopłytkowym cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Dzięki niemu możliwe jest zatrzymanie procesów starzenia się skóry. Jest to naturalny proces, którego wiele osób woli jednak unikać. Na szczęście dopasowanie odpowiedniego zabiegu zapewnia zahamowanie procesu. Jeśli chcesz wiedzieć, jakie efekty zapewnia zabieg osoczem bogatopłytkowym, przeczytaj poniższy artykuł.

Najważniejszą zaletę osocza płytkowego stanowi to, że jest ono pozyskiwane z krwi pacjenta. Wyróżnia je jednak to, że stężenie płytek krwi jest w nim większe niż w naturalnym osoczu. W związku z tym terapia z jego wykorzystaniem okazuje się pomocna w zwalczaniu różnych dolegliwości. Najczęściej jest ono stosowane w celu hamowania procesów starzenia się skóry. Poza tym może być używane do przyspieszania gojenia się ran, wygładzania blizn czy odbudowy tkanki kostnej.

Terapia osoczem bogatopłytkowym polega na pobraniu od pacjenta krwi, a następnie jej wstrzykiwaniu w skórę. Zanim jednak to nastąpi, krew umieszcza się w specjalnych próbówkach, a następnie w urządzeniu służącym do odwirowania krwi. Dzięki temu możliwe jest oddzielenie leukocytów i erytrocytów od osocza wraz z płytkami krwi – podpowiada pracownik centrum medycznego Sublimed.

Efekty terapii osoczem bogatopłytkowym

Głównym celem zabiegu osoczem bogatopłytkowym jest pobudzenie komórek macierzystych do namnażania. Przy okazji pobudzeniu ulegają fibroblasty, w związku z czym dochodzi do wytworzenia nowego kolagenu. To z kolei umożliwia regenerację oraz rewitalizację skóry. Terapia osoczem bogatopłytkowym jest jak najbardziej bezpieczna. Wstrzykiwany w skórę preparat pochodzi z krwi osoby poddanej zabiegowi, co sprawia, że na pewno nie dojdzie do wywołania reakcji alergicznej. Niekiedy po zabiegu na skórze pojawia się zaczerwienienie czy obrzęk, ale jest to naturalna reakcja organizmu. Objawy zazwyczaj bardzo szybko znikają, a efekty są widoczne już po ok. 2 tygodniach.

Zabieg osoczem bogatopłytkowym pozwala przede wszystkim na rewitalizację skóry. Poprawie ulega głównie jej koloryt, ale także elastyczność, napięcie i gęstość. Zmiany są widoczne, dzięki czemu ciało lepiej się prezentuje. Terapia umożliwia wygładzenie zmarszczek i tym samym odmłodzenie wyglądu. Jest ona bardzo skuteczna, a uzyskane efekty utrzymują się nawet przez kilkanaście miesięcy. Na taką terapię decydują się przede wszystkim osoby dojrzałe, które chcą wstrzymać procesy starzenia się skóry. Poza tym z zabiegu osoczem bogatopłytkowym mogą skorzystać pacjenci skarżący się na niejednolity odcień skóry czy widoczne blizny. Częstym wskazaniem do wykonania zabiegu są również zmarszczki i inne niedoskonałości.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas