Materiał Partnera Chirurgiczny lifting twarzy i szyi — efekty i przeciwwskazania

Chirurgiczny lifting twarzy i szyi — efekty i przeciwwskazania

Operacyjny lifting twarzy i szyi ma za zadanie skutecznie zlikwidować zmarszczki, a także poprawić napięcie skóry, co potrafi odjąć wizualnie nawet 10 lat. Wbrew niektórym opiniom, nie należy obawiać się tego zabiegu — zwłaszcza w kontekście pozostania widocznych blizn, ponieważ zwykle są one bardzo niewielkie, jak również tworzone w mało widocznych obszarach takich jak krawędzie za uszami. Co warto wiedzieć na temat tego optycznie odmładzającego zabiegu?

Lifting twarzy i szyi — dla kogo i jakie daje efekty

Jeśli chodzi o wskazania do liftingu twarzy i szyi, to obejmują one osoby, które uskarżają się na wyraźnie wiotkie powłoki oraz tkanki twarzy, które silnie opadają pod wpływem działania grawitacji, jak również na widoczne zmarszczki o znacznej głębokości. To wszystko może powstawać na skutek starzenia się lub intensywnego i szybkiego odchudzania. Efekty rzetelnie przeprowadzonego operacyjnego liftingu twarzy, który mogą dla nas wykonać pracownicy sprawdzonych Gabinetów Chirurgii Plastycznej i Estetycznej Leszczyński z siedzibą w Lubinie, Legnicy i Głowie, są widocznie od razu po zabiegu i utrzymują się do pół roku, choć w początkowej fazie trwającej 1 do 2 tygodni, twarz pacjentki może być opuchnięta.

Jak zmienia się skóra pacjentki po liftingu twarzy i szyi? Otóż, staje się ona wyraźnie bardziej napięta, a fałdy nosowo-wargowe oraz bruzdy marionetki zostają zlikwidowane, co nadaje całej twarzy o wiele młodszego wyglądu. Zostają również przywrócone właściwe proporcje, jeśli chodzi o rysy twarzy, które są wyraźnie wygładzone. Mamy tu do czynienia także z przywróconym młodzieńczym owalem, m.in. dzięki wygładzeniu zmarszczek, przywróceniu skórze jędrności oraz ewentualnemu pozbyciu się nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Przeciwwskazania do chirurgicznego liftingu twarzy

Po wykonaniu zabiegu operacyjnego liftingu twarzy i szyi należy przejść także kilkudniowy okres rekonwalescencji. Dla wzmocnienia efektu odmłodzenia można zdecydować się na jego wykonanie wraz z usługą korekcji kształtu oczu. Nie wszyscy kwalifikują się jednak do tego typu operacji. Przeciwwskazania do operacyjnego liftingu twarzy i szyi obejmują bowiem zły stan zdrowia pacjentki, ciążę, miesiączkowanie, karmienie piersią oraz aktywne zmiany w obszarze zabiegowym. Jeśli mowa o chorobach przewlekłych takich jak m.in. nadciśnienie, cukrzyca bądź zaburzenia krzepliwości krwi czy pracy tarczycy, to wymagane jest tu zaświadczenie od danego lekarza specjalisty, który orzeknie brak jakichkolwiek przeciwwskazań do wykonywania zabiegu.

Opracowanie:

Podziel się