Materiał Partnera Wszystko, co trzeba wiedzieć o powiększaniu ust za pomocą kwasu hialuronowego.

Wszystko, co trzeba wiedzieć o powiększaniu ust za pomocą kwasu hialuronowego.

Powiększanie i konturowanie ust to zabieg nieinwazyjny, na który coraz częściej decydują się kobiety w każdym wieku. Zabieg można wykonać praktycznie w każdej klinice medycyny estetycznej, a także w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Nie trwa długo, natomiast efekty widoczne są w zasadzie od razu. Co należy wiedzieć zanim zdecydujemy się na powiększanie ust kwasem hialuronowym?

Na czym polega zabieg?

Powiększanie, modelowanie i konturowanie ust polega na wstrzyknięciu w wargi odpowiedniej ilości kwasu hialuronowego. Zabieg może przeprowadzić lekarz medycyny estetycznej, kosmetolog lub certyfikowana kosmetyczka. Bezpośrednio po jego wykonaniu usta są obrzęknięte, mogą też pojawić się delikatne krwiaki. Niedogodności te są jednak chwilowe, a efektem zabiegu są pełne, nawilżone i jędrne usta. By podtrzymywać osiągnięty rezultat, zabieg należy regularnie powtarzać. Kwas hialuronowy jest związkiem chemicznym, który naturalnie występuje w ciele człowieka. Z biegiem czasu ulega on jednak degradacji. Nie wywołuje on reakcji alergicznych, podrażnienia czy też zaczerwienienia. Dzięki temu zabiegi z jego wykorzystaniem są bezpieczne i niosą niskie ryzyko różnego rodzaju powikłań.

Wskazania do zabiegu

Na zabieg może zdecydować się każda kobieta, która pragnie mieć bardziej pełne i kształtne usta. Istnieją oczywiście pewne przeciwwskazania, ale jest ich niewiele. Za pomocą kwasu hialuronowego możliwe jest wypełnienie ust, poprawienie ich konturu, a także skorygowanie widocznych asymetrii. Ważne, by zabieg przeprowadziła doświadczona i w pełni kompetentna osoba. Do takich z pewnością należy pani Alicja Balcerek, która jest właścicielką salonu kosmetycznego Black Beauty Studio. Od lat cieszy się ona dużym uznaniem wśród swoich klientek.  Pamiętajmy, że prawidłowo skorygowane usta wciąż będą wyglądać naturalnie. Zbyt duża ilość wstrzykniętego kwasu hialuronowego może nadać wargom groteskowego wyglądu. Niestety jest to powszechny błąd, który popełniają niewykwalifikowane kosmetyczki, które znacznie zaniżają cenę takiej usługi.

Przeciwwskazania do zabiegu

Na zabieg powiększania, modelowania i konturowania ust nie mogą pozwolić sobie panie, u których w obrębie warg pojawił się stan zapalny lub mające opryszczkę. Jego wykonanie nie będzie też możliwe w okresie ciąży, karmienia piersią oraz antybiotykoterapii czy immunoterapii. Z powiększania ust za pomocą kwasu hialuronowego muszą też zrezygnować kobiety, mające stwierdzone choroby autoimmunologiczne.

Cena zabiegu

Istnieje bardzo duża rozpiętość cenowa, jeżeli chodzi o zabieg powiększania i modelowania ust. Wszystko zależy od tego, czy planujemy go wykonać w klinice medycyny estetycznej czy renomowanym salonie kosmetycznym. Ceny wahają się także zależnie od miasta oraz od ilości mililitrów kwasu hialuronowego, którą planujemy zaaplikować w iniekcji. Nie należy jednak szukać najtańszej oferty. Profesjonaliści pobierają opłatę za zabieg w granicach od 600 do 2000zł.

Podziel się