Materiał Partnera Ginekologia estetyczna – na czym polega oraz jakie są rodzaje zabiegów?

Ginekologia estetyczna – na czym polega oraz jakie są rodzaje zabiegów?

Medycyna estetyczna to wspaniały wynalazek, dzięki któremu możliwe jest poprawianie wyglądu, a  tym samym samopoczucia ludzi mających kompleksy. Dla wielu kobiet wygląd oraz poprawne funkcjonowanie okolic intymnych jest równie ważne, co gładka i promienna cera. Dlatego też nie należy bagatelizować drobnych mankamentów uprzykrzających codzienne życie, również w kwestii narządów płciowych – ginekologia estetyczna wychodzi naprzeciw potrzebom tych kobiet!

Czym jest ginekologia estetyczna?

Medycyna estetyczna sięga o wiele głębiej niż tylko piękno wizualne, ale również pozwala poczuć się dobrze we własnej skórze. Dla kobiet miejsca intymne są równie ważne, co inne części ciała, dlatego kiedy jest z nimi coś „nie tak”, automatycznie spada poczucie własnej wartości, a także mogą pojawiać się różnorakie problemy natury zdrowotnej. Ginekologia estetyczna przede wszystkim zajmuje się poprawieniem wyglądu zewnętrznych narządów płciowych, które z jakichś powodów stanowią źródło niezadowolenia lub dyskomfortu w życiu codziennym kobiety. 

Może to być spowodowane niewłaściwym wyglądem warg sromowych, które uległy deformacje po porodzie lub odznaczają się dysproporcją, która wpływa np., na częstsze występowanie infekcji okolic intymnych. Dzieje się tak, kiedy wargi sromowe mniejsze nie są zakryte przez wargi sromowe większe, co skutkuje niewłaściwą ochroną dróg rodnych oraz obniżając tym samym wygodę na co dzień. 

Lekarz medycyny estetycznej z pomocą specjalistycznego narzędzia, jakim jest laser MonaLisa Touch może szybko i skutecznie pomóc odzyskać wielu kobietom radość z własnego ciała. Tego typu zabiegi estetyczne są dobrą inwestycją, bo mają na celu również poprawę komfortu życia, a także zdrowia pacjentek; nie skupia się jedynie na wyglądzie.

Ginekologia estetyczna i rodzaje zabiegów

Zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej występują w wielu formach, które są mniej lub bardziej inwazyjne. Ginekologia estetyczna to dziedzina medycyny, która pozwala poczuć się lepiej wielu kobietom. Wygląd miejsc intymnych jest nie mniej istotny dla dobrego samopoczucia, jak i zdrowia oraz przyjemności płynącej ze współżycia. Dlatego też coraz więcej kobiet świadomych swojego ciała oraz potrzeb decyduje się na wykonanie zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej. Można wśród nich wyróżnić:

  • Labioplastyka – zabieg mający na celu poprawienie wyglądu warg sromowych mniejszych, najczęściej wykonywane ze względu na przerośnięcie fałdów warg sromowych mniejszych, które „wystają” poza wargi sromowe większe, powodując dyskomfort; istnieje również labioplastyka laserowa.
  • Powiększenie warg sromowych większych – polega na wstrzyknięciu tkanki tłuszczowej lub kwas hialuronowy, głównym celem jest poprawa walorów estetycznych miejsc intymnych, zabieg jest małoinwazyjny.
  • Rewitalizacja po porodzie, czyli lifting pochwy (wykonywany przy użyciu specjalnych nici) oraz waginoplastyka (metody chirurgiczne), które mają przywrócić tkankom pochwy oraz narządom płciowych ich formę sprzed porodu.
  • Mezoterapia – podobnie jak w przypadku innych części ciała, ostrzykiwanie przywraca jędrność, nawilżenie oraz elastyczność tkankom pochwy, dzięki czemu
  • Laser – za jego pomocą można uzyskać bardzo dobre efekty w regeneracji oraz odmłodzeniu miejsc intymnych; tego typu zabiegi mają zdolność przywracania odpowiedniego pH pochwy, zwiększa nawilżenie oraz elastyczność ścianek, więc niweluje problem luźności pochwy oraz częstych infekcji intymnych; bardzo popularnym narzędziem do wykonywania zabiegów laserowych w okolicach intymnych jest MonaLista Touch.
Kobiety mogą również z pomocą ginekologii estetycznej poprawić jakość kontaktów seksualnych przez powiększenie punktu G czy uwrażliwienie łechtaczki. Można również zdecydować się na... odbudowanie błony dziewiczej.

Na problemy urologiczne – laser!

Ginekologia estetyczna jest w stanie nie tylko poprawić samopoczucie pacjentek, ale również pomaga leczyć dokuczliwe schorzenia jak nietrzymanie moczu. Kuracja laserowa pozwala odzyskać kontrolę nad własnym ciałem, co przywraca chęć do życia oraz pooprawia jego jakość. Klinika Medbeuty Aesthetic Clinic Kępa można poddać się laseroterapii za pomocą urządzenia Mona Lisa Touch, które dzięki wiązce lasera jest w stanie wzmocnić przednią ściankę pochwy, dzięki czemu dolegliwości ustępują.

Nietrzymanie moczu jest częstym problemem, który wywołuje duży dyskomfort w codziennym życiu. Osoba dotknięta tym schorzeniem może czuć się źle z tego powodu do tego stopnia, że zacznie wycofywać się z życia towarzyskiego. Nie warto czekać z leczeniem, tylko od razu zgłosić się do dobrego lekarza medycyny estetycznej – tutaj najlepiej kierować się renomą danej kliniki. Medbeauty Aesthetic Clinic Kepa oferuje wiele zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej, w tym również usuwanie problemów z nietrzymaniem moczu.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas