Materiał Partnera W jaki sposób przygotować się do długiej jazdy busem?

W jaki sposób przygotować się do długiej jazdy busem?

Długa jazda busem to zazwyczaj kilka lub kilkanaście godzin siedzenia. Jak przygotować się do długiej trasy, aby ją dobrze znieść? Jak umilić sobie czas podczas długiej podróży i co zabrać ze sobą?

Dobry wybór przewoźnika to podstawa

Przed długą jazdą busem przede wszystkim warto zapoznać się z ofertą przewoźników
i wybrać spośród nich najlepszą opcję. Daleka trasa będzie przyjemniejsza jeśli wybierzemy busa z wygodnymi siedzeniami, najlepiej z możliwością skorzystania z toalety w trakcie jazdy. Biorąc pod uwagę długie godziny jazdy, trzeba pomyśleć nad tym, czy bus, który będzie naszym środkiem transportu gwarantuje dostęp do Wi-Fi. Niektóre busy dają możliwość podłączenia urządzeń do prądu, dzięki czemu możemy korzystać z laptopa czy telefonu bez obaw, że bateria nie podoła. Warto zwrócić uwagę na te kwestie, gdyż znacznie ułatwią nam przejazd podczas długiej podróży. Co ważne, można poszukać ofert przewoźników, którzy gwarantują komfort w podróży poprzez odpowiednie wyposażenie busów. Wśród możliwości, jakie mamy w dostępie najlepiej wybrać transport z firmy, która może pochwalić się przwozami o zasiegu międzynarodowym.

Umilacze czasu w długiej podróży

Na etapie pakowania musisz zadać sobie pytanie, co sprawi że podróż dla Ciebie będzie przyjemna, a czas minie Tobie szybko? Od Twoich preferencji zależy, co wybierzesz – możesz spakować książkę, komiksy. Jeśli lubisz w podróży pomyśleć logicznie – wybierz sudoku albo krzyżówki. Jeśli słuchanie muzyki czy też oglądanie filmu sprawi, że się „wyłączysz”, wybierz to. Jeśli jesteś osobą, która nie ma problemów ze spaniem w busie – zabierz ze sobą poduszeczkę lub tzw. rogal (będzie podtrzymywał kręgi szyjne) i pozwól sobie na drzemkę lub konkretny sen. Każda metoda ma sens. Ważne jest, aby każdy wybrał najlepszy wariant dla samego siebie. Jedno jest pewne, jeśli podczas podróży oddasz się czemuś dzięki czemu czas się zatrzyma, podróż minie szybciej niż Ci się wydaje. Jest to istotne szczególnie w długich podróżach, jak np. z Polski do Niemiec, Holandii, czy Belgii.

 

Podziel się