Materiał Partnera Jak przygotować się do długiej podróży autokarem?

Jak przygotować się do długiej podróży autokarem?

Dla wielu osób daleka podróż autokarem może być uciążliwa i trudna do zniesienia. Niemniej jednak nowoczesne autobusy są wyposażone tak, aby zapewnić pasażerom jak najwyższy poziom komfortu podczas przejazdu, szczególnie na długich trasach. Klimatyzacja, ogrzewanie czy rozkładane fotele to już standard. Reszta zależy już tylko od zawartości naszego podręcznego bagażu.

Wygodna drzemka

Wyjeżdżając za granicę i decydując się na środek transportu w postaci autokaru, warto zadbać przede wszystkim o własny komfort podczas jazdy. W trakcie tak długiej podróży z pewnością dopadnie nas znużenie. Zdecydowana większość nowoczesnych pojazdów, jak na przykład flota w firmie transportowej Euro-Service, jest wyposażona z wygodne fotele z możliwością regulacji i ich rozłożenia. Niewątpliwie jednak przydatna będzie poduszka podróżna, którą można założyć na szyję oraz koc. Warto również zadbać o odpowiedni ubiór, który nie będzie nas uwierać i krępować naszych ruchów. Przydatna okaże się przede wszystkim bluza, sweter lub kurtka, jeżeli postoje będą odbywać się w nocy lub wieczorami.

Czas na przekąskę

Nie ma nic gorszego niż bolący z głodu żołądek na długiej trasie. Dobrze jest zaopatrzyć się w lekkostrawne i sprawdzone produkty oraz niegazowaną wodę mineralną. Należy mieć na uwadze, że nie podróżujemy autokarem sami, dlatego unikajmy przekąsek o intensywnym zapachu, który może drażnić współpasażerów. Z tego względu powinniśmy również wystrzegać się picia alkoholu. Pamiętajmy, aby zawsze mieć pod ręką dodatkową foliową reklamówkę na opakowania po zjedzonych batonikach lub kanapkach. Pozostawienie po sobie bałaganu świadczy o braku kultury i przede wszystkim braku poszanowania przewoźnika.

Umilenie czasu

Choć widoki za oknem mogą w niektórych miejscach zapierać dech w piersi, to jednak ich wielogodzinne podziwianie nie jest nastrajającą pozytywnie perspektywą. W autokarach firmy transportowe często gwarantują telewizor, na którym mogą być puszczane filmy z płyt DVD. Niekoniecznie jednak musi on przypaść naszym gustom, dlatego najlepiej zaopatrzyć się w książkę, tablet lub telefon. Przy słuchaniu muzyki lub oglądaniu seriali nie zapomnijmy o korzystaniu ze słuchawek, aby nie przeszkadzać innym podróżującym.

Kompletny bagaż podręczny

Wszystkie wymienione wyżej rzeczy powinny znajdować się w torbie lub plecaku, którą będziemy mieć przy sobie podczas podróży. Nie można pominąć również portfela, dokumentów i ewentualnej drobnej sumy pieniędzy w obcej walucie. Przydatne okażą się również podstawowe środki higieniczne – żel bakteryjny, chusteczki higieniczne oraz nawilżane, które wykorzystamy, udając się do autokarowej toalety lub podczas postoju. Ponadto cierpiąc na chorobę lokomocyjną bądź inne dolegliwości koniecznie zaopatrzmy się w odpowiednie medykamenty, które zapewnią nam dobre samopoczucie przez cały czas trwania podróży.

Opracowanie:

Euro-Service Krzysztof Kierat

Katowice , Floriana 18 lok. 7

Podziel się