Materiał Partnera Jakie warunki trzeba spełnić przy przewozach autokarowych dzieci?

Jakie warunki trzeba spełnić przy przewozach autokarowych dzieci?

Zasady dotyczące przewozu dzieci są bardzo restrykcyjne. Jest to związane z kwestią dotyczącą bezpieczeństwa. W tym przypadku trzeba uwzględnić szereg warunków, których spełnienie pozwala na realizację przewozów autokarowych dzieci. Warto uzupełnić swoją wiedzę w tym zakresie, szczególnie gdy planujemy w przyszłości uruchomienie działalności zajmującej się świadczeniem takich usług.

Zasadnicze informacje dotyczące przewozu dzieci autokarem

Przewozy autokarowe muszą być realizowane pojazdem charakteryzującym się doskonałą sprawnością techniczną. Potwierdzeniem takiego stanu rzeczy jest okresowy przegląd diagnostyczny. Autokar przeznaczony do przewozu dzieci powinien być ponadto właściwie oznaczony. W tym przypadku wykorzystuje się specjalne tabliczki, które umieszcza się zarówno z przodu, jak i z tyłu pojazdu. Przypominają one znaki ostrzegawcze. Prezentują postać dziecka na żółtym bądź pomarańczowym tle – podkreśla specjalista reprezentujący Firmę Transportowo-Handlową Mega z Kwidzyna.

Jakie zasady bezpieczeństwa są najważniejsze?

Zasady bezpieczeństwa wymagają, aby każdy autokar wyposażony był w wyjście awaryjne. Dzieci powinny być o tym poinformowane podczas podróży. Zasadnicze znaczenie ma także odpowiednie oznaczenie miejsc awaryjnych. Niezbędnym wyposażeniem autokaru są także przedmioty, dotyczące zasad bezpieczeństwa, a więc apteczka i gaśnica. Ważne jest to, żeby w autokarze znajdowały się dwie gaśnice. Jedna z nich powinna być zlokalizowana blisko kierowcy. Dzięki temu bez trudności sięgnie po nią w trudnej sytuacji. Zgodnie z przepisami apteczka musi być dostępna w każdym pojeździe mechanicznym. W związku z tym kwestia ta nie stanowi wyjątku.

Autokary przeznaczone do transportu dzieci powinny być komfortowe i wyposażone w pasy bezpieczeństwa. Kierowca musi zachowywać także normy pracy, a także odpoczynku. Warto zadbać o to, żeby poinformować osobę kierującą pojazdem o przygotowaniu tabliczek informacyjnych. To sprawi, że uniknie się dzięki temu niebezpiecznych sytuacji. Przewożąc dzieci, kierowca powinien zachować szczególną ostrożność. W takim przypadku koniecznie trzeba zdecydować się na osobę, która dysponuje dużym doświadczeniem w tym zakresie. Bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze

Opracowanie:

Mega Firma Transportowo Handlowa

Kwidzyn , Nowa 2

Podziel się