Materiał Partnera Taksówka czy autobus? Transport dla niezmotoryzowanych

Taksówka czy autobus? Transport dla niezmotoryzowanych

Jeśli nie posiadasz własnego samochodu, pozostają ci środki transportu takie jak komunikacja miejska czy rower. Możesz też oczywiście wybrać się na spacer piechotą – lub zmówić taksówkę. W wielu przypadkach ostatnia opcja okazuje się najkorzystniejsza, pod różnym względami. Kiedy opłaca się zamówić taksówkę i jakie są jej zalety w stosunku do autobusu czy pociągu? Czy to się opłaca oraz czy jest w pełni bezpieczne?

Jeśli nie masz własnego samochodu – ale mieszkasz w mieście – masz wiele możliwości w zakresie transportu. Komunikacja autobusowa w większych miejscowościach działa coraz sprawniej, powstają też nowe ścieżki rowerowe. Do wielu miejsc dostaniesz się koleją podmiejską. Wciąż jednak w wielu przypadkach niezastąpiona okazuje się taksówka

Bezpieczeństwo nocą

Jeśli podróżujesz nocą – na przykład wracasz z firmowego bankietu, imprezy w klubie czy spotkania ze znajomymi – lepiej nie kusić losu. Jeśli przyjęcie było zakrapiane, tym bardziej warto udać się prosto na spoczynek, by w pełni się zregenerować, nie narażając się po drodze na przykre przygody. Spacery nocą nie są bezpieczne, podobnie jak podróż autobusem czy pustym pociągiem. Przejazd taksówką jest  rejestrowany, zatem wybierając znanego przewoźnika, masz pewność, że bezpiecznie dotrzesz do celu.

Transport bagażu

Wracasz z zakupów i masz do przewiezienia kilka ciężkich toreb? A może potrzebujesz transportu z lotniska, mając przy sobie bagaż podróżny? Usługi taksówkarskie to nie tylko transport osobowy. Skorzystanie z nich to również najwygodniejszy sposób na transport bagażu. Jeśli do przewiezienia masz nieco więcej, możesz zamówić dużą taksówkę kombi.

Wcale nie tak drogo!

Wbrew powszechnej opinii, podróż taksówką się opłaca. W dobie dużej konkurencji firmy przewozowe dostosowują oferty cenowe do wymagań rynku. Transport osobowy nie jest już ekskluzywną usługą, jak było to jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Obecnie jest to zupełny standard, a jeśli podróżuje się w kilka osób, po podziale kosztów przejazd może kosztować mniej niż zakup biletu autobusowego!

Jednocześnie poziom usług taksówkarskich nie obniża się, a wręcz przeciwnie. Ceny za przejazd nowoczesnym, bezpiecznym samochodem prosto do celu nie są wygórowane. Z całą odpowiedzialnością można stwierdzić, że jest to opłacalne. Jak zwraca uwagę ekspert Taxi Michał Robaczewski, klientom zdarza się zapominać, że w cenę przewozu wliczony jest koszt paliwa. Jadąc własnym samochodem, również bylibyśmy zmuszeni ponieść pewien koszt. Wybierając taksówkę i kalkulując opłacalność, warto mieć to na uwadze.

Bez własnego samochodu również możesz podróżować szybko i komfortowo. W dzisiejszych czasach nie ma już potrzeby proszenia o przysługę bliskich czy przyjaciół. Wystarczy wezwać taksówkę, aby przewieźć bagaże albo bezpiecznie wrócić do domu nocą.

Opracowanie:

Taxi Michał Robaczewski

Ciechocinek , Kopernika 2

Podziel się