Artykuł sponsorowany Taksówka a firmy oferujące "przewóz osób". Dlaczego warto wybrać taksówkę?

Taksówka a firmy oferujące "przewóz osób". Dlaczego warto wybrać taksówkę?

We współczesnej rzeczywistości osoby, które nie chcą bądź nie mogą skorzystać z własnego samochodu lub innego środku transportu, mają do wyboru kilka rozwiązań pozwalających im przemieścić się z punktu A do punktu B. Nadal powszechne są autobusy, tramwaje i pociągi, ale najbardziej komfortowe są taksówki. Od kilku lat na popularności zyskują też firmy oferujące przewóz osób, jednak lepszym, alternatywnym środkiem transportu są nadal taksówki.

Jaka jest różnica pomiędzy taksówkami a innymi firmami oferującymi przewóz osób?

Nie każdy wie, że w Polsce usługi transportowe nie są oferowane wyłącznie przez taksówkarzy. Aktualnie niemal każdy może się zajmować przewożeniem ludzi. W branży transportowej tworzy się coraz więcej przedsiębiorstw, których pracownicy nie mają odpowiedniej licencji na wykonywanie transportu. Zawsze więc lepiej korzystać z usług sprawdzonej firmy przewozowej, tak jest bezpieczniej – mówi specjalista z RADIO TAXI KOMFORT.

Pomiędzy znanymi wszystkim taksówkami a innymi firmami zajmującymi się transportem osób istnieje jedna kluczowa różnica. Firmy oferujące przewóz osób, nieoferujące usług taksówkowych, nie mają zazwyczaj licencji na wykonywanie transportu. Taka licencja wydawana jest na określony czas, a jej przydzieleniem zajmuje się starosta właściwy dla siedziby przedsiębiorcy. Jeśli dana firma transportowa ma tego typu dokument, możemy być pewni, że mamy do czynienia z profesjonalistami.

Dlaczego najlepiej wybrać taksówkę?

Jeśli zastanawiamy się nad tym, czy lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z typowej firmy taksówkowej, czy usług innego przedsiębiorstwa transportowego, bezpieczniej dla nas, jeśli zadzwonimy po taksówkę. Pamiętajmy, przed osobami ubiegającymi się o możliwość zawodowego jeżdżenia taksówką stawiane są liczne wymagania. Przyszły taksówkarz musi mieć ukończone 21 lat i posiadać prawo jazdy kategorii B. Poza tym musi on przedstawić odpowiednie zaświadczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych i psychologicznych do wykonywania swoich przyszłych obowiązków zawodowych. Taka osoba musi też przejść właściwe szkolenie z transportu drogowego albo móc udowodnić na piśmie, że przez co najmniej 5 lat pracował jako kierowca. Taksówkarze muszą też mieć tytuł prawny do dysponowania pojazdem. Dodatkowo nie mogą być skazani prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwa umyślne przeciwko życiu i zdrowiu, wolności seksualnej i obyczajności, bezpieczeństwu w komunikacji, mieniu, wiarygodności dokumentów lub środowisku. W innych firmach przewozowych kierowcą może zazwyczaj zostać niemal każda osoba. Zawsze więc bezpieczniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnego taksówkarza.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas