Artykuł sponsorowany Kucharz okrętowy potrzebny od zaraz! Jakie warunki trzeba spełnić, by nim zostać?

Kucharz okrętowy potrzebny od zaraz! Jakie warunki trzeba spełnić, by nim zostać?

Praca na statku skierowana jest nie tylko dla marynarzy, oficerów czy mechaników okrętowych. Transport morski otwiera się także na pracowników cywilnych, co szczególnie widoczne jest w branży wycieczkowej, ale nie tylko. Na każdym okręcie potrzebne są przecież osoby, które będą zajmowały się przygotowywaniem posiłków dla całej załogi. Agencje crewingowe nieustannie poszukują wykwalifikowanych kucharzy okrętowych, gotowych wyruszyć w daleką, morską podróż. Jakie wymagania trzeba spełnić, by móc gotować na statku?

Jak zostać kucharzem okrętowym?

Kucharzem okrętowym może zostać osoba, która posiada co najmniej zawodowe wykształcenie gastronomiczne. Pod uwagę brani są nie tylko zawodowi kucharze, ale i technicy żywienia. Oprócz kierunkowego wykształcenia wymagane jest też uzyskanie świadectwa kucharza okrętowego, które można nabyć, zdając egzamin państwowy organizowany przez Urząd Morski w Szczecinie. Ponadto konieczne jest odbycie czterech szkoleń z zakresu podstawowej ochrony przeciwpożarowej oraz technik ratowniczych. Dopiero wtedy można ubiegać się o stanowisko młodszego kucharza okrętowego. Warto jednak zaznaczyć, że komplet wymienionych wyżej dokumentów, upoważnia do pracy na wszystkich statkach – od luksusowych wycieczkowców po specjalistyczne jednostki pływające.

Dlaczego warto pracować jako kucharz okrętowy?

Nie ulega wątpliwości, że praca kucharza okrętowego mocno różni się od pracy w stacjonarnej restauracji. Podczas rejsu fachowiec musi korzystać z zapasów zrobionych przez załogę, co ma wpływ na różnorodność przygotowywanych posiłków. Praca na morzu wiąże się też z większym ryzykiem, np. uszkodzenia ciała czy doznania trwałego urazu. Mimo wszystko kwestie finansowe rekompensują wszystkie te niedogodności. Kucharz okrętowy zarabia naprawdę nieźle, a przy okazji ma możliwość zwiedzenia świata zupełnie za darmo.

Gdzie szukać ofert pracy dla kucharzy okrętowych? Warto zapoznać się z propozycjami na stronie internetowej agencji crewingowej SMT Shipping Poland, która ma swoją siedzibę w Sopocie. Firma rekrutuje kucharzy okrętowych na statki armatora SMT Shipping. W skład jego floty wchodzi ponad czterdzieści nowoczesnych masowców i cementowców, które regularnie kursują w rejony USA, Ameryki Środkowej, Południowej i Karaibów. Agencja SMT Shipping Poland oferuje stabilne warunki pracy, konkurencyjne wynagrodzenie i możliwość rozwoju osobistego. Aktualnie firma poszukuje też marynarzy, oficerów oraz mechaników okrętowych.

Opracowanie:

SMT Shipping Poland Sp. z o.o.

Sopot , Parkowa 46

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas