Artykuł sponsorowany Jak zostać marynarzem i pracować na morzu?

Jak zostać marynarzem i pracować na morzu?

Praca na morzu to marzenie niejednej osoby. Nie ma co się dziwić, gdyż większość z nas morze zachwyca, dlatego też śmiało możemy powiedzieć, że zawód marynarza jest niezwykle ciekawy i z tego też powodu tak wiele osób pragnie pracować na statku. Kim jest marynarz? Jak wygląda jego praca? O tym w naszym artykule. Zachęcamy do przeczytania.

Marynarz - kim jest?

Marynarzem nazywamy członka załogi statku (nieistotne czy mowa tu o statku handlowym, marynarki wojennej czy też żeglugi śródlądowej). Mogłoby się wydawać, że aby zostać marynarzem, konieczne jest ukończenie trudnej, specjalistycznej szkoły morskiej, jednak to nieprawda, gdyż wystarczy odbyć kursy, jak i rzecz jasna - chęci. Aczkolwiek jeśli nic nie stoi na przeszkodzie, warto ukończyć Akademię lub Szkołę Morską, która daje wiele możliwości, do których zaliczamy między innymi możliwość zdobycia kwalifikacji na konkretne funkcje, które później przekładają się na wyższe zarobki. Nawet jeśli etap edukacji jest już dawno za Tobą, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś został marynarzem. Do zostania marynarzem wystarczy pełnoletność, a także spełnienie kilku wymogów, które są niezbędne do posiadania książeczki żeglarskiej, a później wystarczy znaleźć odpowiednią ofertę pracy. Co ciekawe, mogłoby się wydawać, że marynarzami mogą i zostają tylko mężczyźni, aczkolwiek jest to zupełną bzdurą, gdyż jest to zawód przeznaczony do obu płci, aczkolwiek to nie zmienia faktu, że najczęściej marynarzami są właśnie mężczyźni.Kto może pracować na statku?

Zapewne wielu mogłoby się wydawać, że praca na statku wiąże się tylko i wyłącznie z samymi zaletami, jednakże prawda jest taka, że nie jest to praca dla każdego. Mimo tego, że praca na morzu wiąże się z wysokimi zarobkami, jak i ze zwiedzaniem świata, posiada także minusy. Osoba, która zdecydowała się na zostanie marynarzem, doskonale sobie powinna zdawać sprawę z tego, że to rodzaj pracy, który jest związany z wielomiesięcznymi kontraktami, podczas których nie ma się fizycznego kontaktu z bliskimi - co z pewnością jest bardzo trudne dla każdego marynarza. Warto także wspomnieć o tym, że praca na statku hartuje. Ten rodzaj pracy uodparnia nie tylko na trudne warunki zakwaterowania czy środowiskowe, ale także uczy systematyczności, odpowiedzialności i wymaga od marynarzy ogromu cierpliwości.

Jak znaleźć pracę na morzu?

Znalezienie pracy na morzu może się wiązać z dużym wysiłkiem, gdyż nie tak łatwo ją znaleźć. Jednak na rynku znajdziemy wiele agencji morskich, które zajmują się rekrutacją takich właśnie osób. Warto bliżej się przyjrzeć ofercie agencji ECS Essberger Crewing Services Sp. z o.o, która z chęcią zajmie się poszukiwaniami dla Ciebie pracy. Na sam koniec przyda się kilka słów podsumowania. Jak możemy zauważyć, zostanie marynarzem nie jest, aż tak bardzo trudne, aczkolwiek znalezienie pracy na morzu - już tak. Dlatego też jak najbardziej warto korzystać z usług agencji morskich, które w profesjonalny sposób zajmują się rekrutacją pracowników na morzu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas