Materiał Partnera Kto może korzystać z usług promu towarowego?

Kto może korzystać z usług promu towarowego?

Promy towarowe służą do międzynarodowego transportu towarów drogą morską. Są jedną z najtańszych metod przewozu różnego rodzaju dóbr, w tym ładunków nadzwyczajnych lub niebezpiecznych. Ponadto porty, z których wypływają i do których docierają promy z załadunkiem mieszczą się blisko węzłów przemysłowych, co usprawnia proces transportu. Kto może skorzystać z ich usług?

Dzięki właściwej organizacji pracy podczas załadunku, podróży oraz rozładunku, możemy być pewni, że transportowany towar jest bezpieczny. Z kolei system wcześniejszej rezerwacji biletów na prom pozwala odpowiednio zaplanować logistycznie całe przedsięwzięcie.

Kto zatem korzysta najczęściej z usług promu towarowego?

Prom towarowy dla firm transportowych

Z usług promu towarowego najczęściej korzystają duże firmy transportowe, importujące lub eksportujące towary zazwyczaj z odległych krajów. Promy towarowe są bowiem dostosowane przede wszystkim do transportu pojazdów o dużych gabarytach, wiozących na swoim pokładzie ładunek, czyli ciężarówek, aut dostawczych czy aut z naczepami.

Jedną z firm, zajmujących się obsługą połączeń promowych na trasach europejskich, jest firma BOTRANS, proponująca kompleksową obsługę, związaną z rezerwacją biletów na przeprawy promowe. Najczęściej wybierane kierunki to Szwecja-Polska, Trelleborg-Świnoujście oraz Anglia.      

Zalety skorzystania z usług promu towarowego

Firmy transportowe, decydujące się na omawiany rodzaj usługi wskazują na wiele zalet towarowej przeprawy promowej. Najczęściej mówi się o:

  • dogodnych trasach, znacznie skracających czas przeprawy oraz ilość pokonywanych kilometrów
  • możliwości relaksu podczas podróży, związanej z niewielką ilością osób na pokładzie
  • możliwości sprawnej realizacji bardzo pilnych zleceń, ze względu na szybkie trasy promów towarowych

Niejednokrotnie problemem w czasie transportu są auta z naczepami. Okazuje się, że doskonałym sposobem na poradzenie sobie  z transportem naczep jest wybranie promu towarowego. Wysyłka ładunku odbywa się w sposób bezpieczny, optymalny i pewny. Co więcej, naczepy mogą zostać odebrane z portu i do niego dostarczone w dowolnym terminie, dzięki czemu kierowcy będą pracować bardziej efektywnie.   

Duża ładowność statków, możliwość przewiezienia każdego rodzaju towaru, a także niska cena transportu powoduje, że transport morski jest wciąż chętnie wybierany przez firmy i przedsiębiorstwa. 

Podziel się