Materiał Partnera Kosmetyki, a transport międzynarodowy – o czym należy pamiętać?

Kosmetyki, a transport międzynarodowy – o czym należy pamiętać?

W obecnych czasach świat stoi dla nas otworem. To, że w sklepach mamy możliwość wyboru różnorodnych produktów z niemalże całego świata, to zasługa transportu międzynarodowego. Który konsument na co dzień myśli o drodze, jaką pokonał jego ulubiony krem, perfumy czy szampon do mycia włosów?  Myślą o tym jednak przedsiębiorcy, właściciele firm i koncernów szukając odpowiednich przewoźników, którzy dostarczą im nienaruszone produkty.

Jak transportowane są kosmetyki?

Mogłoby się wydawać, że potrzebny jest jedynie przewoźnik z licencją na transport międzynarodowy. To jednak nie wszystko. Transport kosmetyków bardzo często odbywa się na europaletach, głównie dlatego, że można przetransportować zdecydowanie większą ilość kosmetyków, ponadto jest możliwość wysłania takiego transportu tempem ekspresowym. Przewoźnicy muszą zapewnić kosmetykom odpowiednią temperaturę zależną od ich właściwości. Trzeba je także umieścić w odpowiednio izolowanej skrzyni. Poza specyficznymi właściwościami kosmetyków i w związku z tym wymaganymi temperaturami podczas transportu, trzeba zadbać o ich bezpieczeństwo, co ułatwiają europalety. Nie mniej jednak produkty trzeba zabezpieczyć wszelkimi możliwymi sposobami. Profesjonalne firmy jak PB Transport radzą sobie z tym doskonale, a ponadto posiadają ubezpieczenie przewoźnika drogowego.

O czym należy pamiętać wybierając przewoźnika do transportu krajowego czy międzynarodowego?

Profesjonalny przewoźnik dba o powierzony mu towar oraz o jakość transportu. Mimo posiadanego ubezpieczenia przywiązuje ogromną uwagę do bezpieczeństwa transportu. Dba, by towary nie uległy zniszczeniu i dotarły na miejsce w nienaruszonym stanie. Zatrudnia wykwalifikowanych kierowców, którzy bezpiecznie poruszają się na drodze. Warto też sprawdzić, czy ma rzeczywiście doświadczenie w przewożeniu transportem międzynarodowym kosmetyków lub innych specyficznych towarów typu środki czystości, materiały budowlane oraz części samochodowe. Dodatkowym atutem jest ubezpieczenie. Nie oszukujmy się – koszt uszkodzonych lub zniszczonych produktów może mocno nadszarpnąć budżet firmy, więc warto pamiętać o takim zabezpieczeniu.

Podsumowując każdy przewożony produkt wymaga odpowiedniego traktowania w zależności od właściwości, zwłaszcza na tak długich trasach jakie są pokonywane w transporcie międzynarodowym. Wybór przewoźnika ma więc zasadnicze znaczenie, aby na czas i w nieuszkodzonym stanie, otrzymać zamówione produkty.

Opracowanie:

PB Transport Paweł Bawiec

Jodłowa 43

  • tel. 576 689 014

Podziel się