Artykuł sponsorowany Gdzie sprawdzą się spalinowe wózki widłowe?

Gdzie sprawdzą się spalinowe wózki widłowe?

Na rynku dostępne są wózki widłowe o różnych rodzajach napędu. Maszyny spalinowe cechuje wysoka wydajność oraz możliwości nośne, należy jednak pamiętać, że w trakcie ich pracy emitowane są spaliny. Nawet w najlepiej wentylowanych zamkniętych halach magazynowych może to być ogromny problem. Dlatego w takich miejscach wykorzystuje się najczęściej wózki widłowe o napędzie elektrycznym.

Wózki widłowe spalinowe – charakterystyka pojazdu

Wózki widłowe spalinowe występują w różnych wariantach. Istnieją modele niskoemisyjne, które najczęściej przeznaczone są do hal magazynowych półotwartych. Napędzane są przy pomocy silników LPG lub CNG, dzięki czemu zachowują wysoką wydajność, a przy okazji ich spaliny są mniej toksyczne.

Do trudnych prac o wysokim natężeniu najlepiej sprawdzą się klasyczne spalinowe widlaki. Cechuje je wysoka odporność na skrajne temperatury (zarówno wysokie, jak i niskie), dlatego świetnie sprawdzają się do prac zewnętrznych i w otwartych halach magazynowych. Napęd spalinowy pozwala również na zwiększenie rozmiarów pojazdu, dzięki czemu jest on w stanie efektywnie przenosić ładunki o większej wadzę.

Istnieją również wózki widłowe hybrydowe, które są pewnego rodzaju kompromisem pomiędzy pojazdami o napędzie spalinowym i elektrycznym. Wykorzystuje się je najczęściej w przypadku, gdy widlak jest wykorzystywany zarówno w przestrzeni zewnętrznej, jak i wewnętrznej. Dzięki czemu możliwe jest zachowanie wysokiej wydajności i bezpieczeństwa prac.

Sprzedażą wózków widłowych na terenie województwa mazowieckiej zajmują się takie przedsiębiorstwa jak PHU PATREX z Bielska Dużego.

Kupić czy wynająć – co jest lepsze?

Wiele firm staje przed wyborem – czy lepiej kupić sprzęt, czy wynająć? Obydwie opcje mają swoje wady i zalety, które w dużym stopniu uzależnione są od sytuacji danej firmy oraz jej planów dalszego rozwoju.

W przypadku przedsiębiorstw o ugruntowanej pozycji, które posiadają swoje zaplecze magazynowe, znacznie lepszym rozwiązaniem jest zakup widlaka. Ważne jest jednak, by sprawdzać firmy, które zajmują się sprzedażą wózków widłowych. Oprócz jakości sprzętu i jego marki warto również zwrócić uwagę na usługi serwisowe gwarantowane przez dany punkt. Pozwoli to usprawnić przyszłe prace konserwacyjne pojazdów.

Dla przedsiębiorstw, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki na rynku, lepszym rozwiązaniem jest wynajem wózków widłowych. Pozwoli to na zaoszczędzenie pieniędzy na dalszy rozwój firmy, a jednocześnie łatwiejszą wymianę pojazdów na sprzęt o wyższej wytrzymałości i możliwościach nośnych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas