Artykuł sponsorowany Jakich regałów nie może zabraknąć na dobrze zorganizowanym magazynie?

Jakich regałów nie może zabraknąć na dobrze zorganizowanym magazynie?

Wydajność prac na magazynie zależy nie tylko od doświadczenia kadry, ale także od właściwej organizacji dostępnej przestrzeni. Najlepszym sposobem na uporządkowanie oferowanego asortymentu jest umieszczenie produktów na odpowiednio przystosowanych regałach. Dzięki temu zarówno przyjmowanie, jak i wydawanie towaru będzie przebiegało znacznie bezpieczniej oraz szybciej. Co zatem mają do wyboru właściciele firm?

Regały paletowe i półkowe

Materiały zamawiane przez sklepy i hurtownie, które dysponują magazynami, najczęściej dostarczane są na paletach. Pozwala to zaoszczędzić nie tylko sporo przestrzeni załadunkowej na samochodzie transportowym, ale także właściwie zabezpieczyć towar przed ewentualnymi uszkodzeniami. Podczas rozładunku operatorzy wózków widłowych odpowiadają za zdjęcie palet z naczepy oraz za przewiezienie ich do miejsca składowania. W tym przypadku nieocenione stają się specjalistycznie zaprojektowane regały paletowe, których przemyślana konstrukcja jest w stanie sprostać wymiarom oraz wadze układanych towarów.

W ten oto sposób z łatwością można przechowywać m.in. bloczki betonowe, elementy ceramiczne, pustaki kominowe, chemię budowlaną czy worki z cementem. Jeśli natomiast chodzi o asortyment charakteryzujący się mniejszymi wymiarami, to najpraktyczniejszym rozwiązaniem są nowoczesne regały półkowe. Umożliwiają one doskonałą ekspozycję oferowanych dóbr i jednocześnie wyróżniają się uniwersalnością zastosowania. Z powodzeniem mogą być wykorzystywane zarówno na samym magazynie, jak i we wnętrzu biura. Na jakie jeszcze regały warto zwrócić uwagę?

Kiedy przydadzą się regały wspornikowe?

Trzon oferty niektórych firm stanowi sprzedaż tzw. elementów długich. Mowa tutaj przede wszystkim o rurach, prętach czy tarcicy. Produkty te, w celu zachowania swoich parametrów jakościowych muszą zostać odseparowane od podłoża. Pozwala to znacząco ograniczyć uszkodzenia wynikające z pochłaniania wilgoci bezpośrednio z gruntu. Towary tego typu powinny być także przechowywane na regałach wspornikowych. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta. Właściwie rozlokowane punkty podparcia uniemożliwiają odkształcanie się materiałów pod wpływem grawitacji i własnego ciężaru.

Klienci odbierający towar z magazynu otrzymają do swojej dyspozycji wyroby idealnie proste, które spełniają wymagania wszelkich specyfikacji technicznych. Dlatego też przedsiębiorcy, którzy poszukują atrakcyjnej oferty zakupu regałów magazynowych, powinni zwrócić uwagę na propozycję przygotowaną przez firmę Tezap. To właśnie tutaj wszyscy zainteresowani mogą liczyć na indywidualne podejście do każdego zlecenia oraz najniższe ceny. Dobrze zorganizowany magazyn pozwoli zagwarantować najwyższy standard obsługi.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas