Materiał Partnera Jakie regały magazynowe wybrać?

Jakie regały magazynowe wybrać?

Magazyn to miejsce, które musi być urządzone w sposób ergonomiczny. Duże ilości towaru przechowywane na ograniczonej przestrzeni wymagają dobrej logistyki, szczególnie jeżeli w magazynie znajdują się produkty różnego przeznaczenia. Jedną z najważniejszych funkcji pełnią regały magazynowe. Muszą odznaczać się jakością i bezpieczeństwem. Jak je wybrać?

Urządzenia do składowana

Na rynku można zaleźć szeroki wybór produktów przeznaczonych do składowania towarów w magazynie. Różnią się one między sobą wielkością, rozmieszczeniem półek, a także materiałem, z którego są wykonane. Wyposażając magazyn warto poświęcić trochę czasu na wybór regałów, które stanowią fundament przestrzeni magazynowej. Muszą być one najwyższej jakości, aby wytrzymały duże obciążenie. Firmy takie jak Spawanie i montaż konstrukcji stalowych Janusz Wądołowski zajmują się dostarczaniem specjalistycznych urządzeń do składowania towarów, które spełniają restrykcyjne normy bezpieczeństwa i jakości. Można mieć wówczas pewność, że regały należycie spełnią swoją funkcję.

Rodzaje regałów

W magazynach najczęściej można się spotkać z kilkoma modelami regałów, które stanowią uniwersalne wyposażenie. Przeznaczone są one do przechowywania produktów specjalnego składowania, jak na przykład artykuły spożywcze oraz towarów innej kategorii. Do najpopularniejszych modeli należą:

  • Paletowe regały magazynowe – najtańsze modele, które jednak mogą utrudniać dostęp do towarów w przypadku dużej powierzchni magazynowej.
  • Wspornikowe regały magazynowe – służą do przechowywania towarów o dużych gabarytach.
  • Przesuwne regały magazynowe – mogą być kontrolowane ręcznie lub za pomocą automatycznego sterowania. Wyróżniają się łatwym i wygodnym dostępem.
  • Wyjezdne regały magazynowe – to najbardziej funkcjonalne i praktyczne stojaki, które pozwalają na dobrą organizację przestrzeni magazynowej.

Poszczególne regały różnią się między sobą wielkością i przeznaczeniem, dlatego należy brać pod uwagę przede wszystkim parametry przestrzeni magazynowej.

Dodatkowe wyposażenie

Oprócz regałów w magazynach można także spotkać stojaki i szafy do składowania. Zazwyczaj wykonane są one z wysokich jakości materiałów metalowych, aby umożliwiały stabilne przechowywanie towarów. Dodatkowo nowoczesne regały wyposażone są w system automatycznego sterowania, co ułatwia składowanie i organizacje towarów na dużych przestrzeniach. Wybór wyposażenia powinien być uzależniony od branży, w której działa magazyn.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas