Artykuł sponsorowany Agencja morska – usługi agenta portowego

Agencja morska – usługi agenta portowego

Agencje morskie działające w Polsce, przede wszystkim zajmują się poszukiwaniem pracowników oraz pośrednictwem pracy. Wiele z nich gwarantuje również szkolenia i seminaria dla ludzi z branży, a także dla szkół morskich, licznych firm, a także uczelni wyższych oraz organów administracyjnych. Do działań agencji morskich, można zaliczyć również bardzo złożone usługi agenta portowego. Dowiedz się, na czym one polegają!

Podstawowe usługi agenta portowego

Do usług agenta portowego, zalicza się przede wszystkich organizowanie logistyczne przybycia/wyjścia statku z portu, a także przygotowywanie w związku z tym odpowiedniej dokumentacji. Istotne jest także zapewnianie niezbędnej pomocy dla załogi, a także statku w czasie postoju w porcie, czy też stoczni. Mowa np. o przygotowywaniu ekip konserwacyjnych danych podzespołów jednostki pływającej, czy też o zabezpieczeniu jej przed włamaniami. Istotne jest także wyznaczanie dla pracowników danej floty odpowiednich wizyt lekarskich, w tym najczęściej stomatologicznych, a w razie potrzeby gwarantowanie hospitalizacji na najwyższym poziomi.

Oprócz wyżej wymienionych obowiązków, agencje morskie w ramach usług portowych, przekazują informacje dla armatora statku, o postępach w załadunku i wyładunku. Najlepsze agencje morskie, pomagają również w tworzeniu projektów optymalizujących czas tego procesu, co wpływa na polepszone wyniki finansowe całego tranzytu – również w perspektywie transportu intermodalnego.

Warto wiedzieć: Obsługa portowa to także wystawianie dokumentu, zwanego „Statement of Facts”.

Dodatkowe usług agenta portowego

Do dodatkowych usług agenta portowego, można zaliczyć między innymi: gwarantowanie umundurowania i ubrań roboczych, przygotowywanie wszystkich dokumentów bandery, a także działania wchodzące w skład human resources. Mowa o świadczeniu pośrednictwa pracy na zlecenie danych firm transportu morskiego, co zakłada m.in.: rekrutację oficerów i marynarzy, organizację podróży do portów – w tym transportu lotniczego – dla pozyskanych pracowników, planowanie perspektywiczne zatrudnienia marynarzy, prowadzenia szkoleń wdrożeniowych i specjalistycznych, a nawet prowadzenie pośrednictwa finansowego, czy obsługę spraw roszczeń chorobowych i wypadkowych.

Tak szerokimi usługami agenta portowego, wyróżnia się renomowana agencja morska Dohle Marine Services Europe, która rekrutuje marynarzy, armatorów, stoczniowców, czy innych specjalistów technicznych z Polski, Ukrainy, Węgier i innych regionów Europy – uzyskują oni intratne kontrakty krótko lub długoterminowe u najlepszych pracodawców branżowych: bandery niemieckie, norweskie, duńskie, szwedzkie, brytyjskie, czy też holenderskie. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas