Artykuł sponsorowany Co zrobić po studiach na akademii morskiej?

Co zrobić po studiach na akademii morskiej?

Jednymi z najlepszych ośrodków szkoleniowych w Polsce są Akademie Morskie w Gdyni i Szczecinie, które co roku wypuszczają na rynek wykwalifikowanych absolwentów z branży morskiej. To oni zasilają ekipy na statkach, biura w portach oraz inne miejsca pracy wymagające dużej wiedzy technicznej, a także zarządczej czy chemicznej. Rynek pracy dla nich jest bardzo otwarty!

Biura pośrednictwa pracy dla marynarzy

Specyfikacja polskiego sposobu werbowania osób do pracy na statkach jest jednolita – najczęściej dokonują tego biura pośrednictwa pracy dla marynarzy, które nazywa się maklerami morskimi. Często można się również spotykać z określeniem crewingu. Takie biura pośrednictwa, jak ECS Essberger Crewing Services Sp. z o.o., poszukują wykwalifikowanej kadry marynarskiej i oficerskiej, która będzie obsługiwała tankowce i chemikaliowce na Morzach Bałtyckim i Północnym. Praca taka wymaga olbrzymiego poświęcenia i zaangażowania, ale dla osób marzących o pracy w branży morskiej jest to najlepsza z możliwych opcji – zarobki również są bardzo wysokie. Warto pamiętać, że branża morska wymaga zatrudnienia nie tylko osób z kierunkowym wyższym wykształceniem, ale również osób z doświadczeniem technicznym – różnego rodzaju technicy, mechanicy, elektrycy, spawacze, a także chemicy.

Absolwenci kierunków Akademii Morskiej 

Skupiając się na otwartości rynku dla młodych ludzi, warto nadmienić, że biura pośrednictwa pracy dla marynarzy otwarte są na zatrudnienie osób bez doświadczenia, ale z ukończonymi studiami na rozmaitych kierunkach związanych z branżą morską, obsługą portów, zarządzaniem czy też techniką. Warto wiedzieć, że w branży morskiej duże zapotrzebowanie jest na osoby, które ukończyły wydziały elektroniki, nawigacji, przedsiębiorczości i towaroznawstwa, a także mechaniki. Jeśli dopiero marzysz o karierze marynarza, zapoznaj się z ofertami pracy biur pośredniczących, a także ze studiami oferowanymi przez najlepsze ośrodki szkoleniowe. Na morzu bez problemu pracę uzyskają osoby po takich kierunkach studiów jak: elektroautomatyka, elektroakustyka okrętowa, komputerowe systemy sterowania, elektrotechnika, technologie offshorowe, transport morski, żegluga arktyczna, zarządzanie bezpieczeństwem w transporcie morskim, czy mechanika i budowa maszyn, która obejmuje między innymi eksploatację siłowni okrętowych i obiektów oceanotechnicznych, inżynierię eksploatacji instalacji, czy technologie remontów urządzeń okrętowych i portowych. To właśnie tacy specjaliści są pożądani przez maklerów morskich z agencji crewingowych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas