Materiał Partnera Prowadzenie nowoczesnej stajni – od padoku po suplementację!

Prowadzenie nowoczesnej stajni – od padoku po suplementację!

W Polsce powstaje coraz więcej ośrodków jeździeckich, które swoimi standardami dorównują tym funkcjonującym w Europie. To nie tylko efekt budowania nowoczesnej infrastruktury stajennej, ale także innowacyjnego wyposażenia i organizacji pracy stajni. Konie to bowiem bardzo wymagające zwierzęta, które muszą mieć zapewnione odpowiednie warunki życia, a także rozwoju. Szczególnie jeśli są one hodowane i trenowane z przeznaczeniem do użytkowania w sporcie, konkursach wystawowych, czy też do handlu zagranicznego.

Wyposażenie Twojej stajni i padoku

Wyposażenie nowoczesnej stajni i padoku to nie tylko elektryczne ogrodzenie o niewielkiej mocy, zestawy do sprzątania boksów, elastyczne uwiązy transportowe, piłki do ćwiczeń dla koni, łyżki do meszu, siatki na siano, szufelki do paszy, różnego rodzaju wiadra, preparaty do dezynfekcji stajni (np. Sandezia), wieszaki na ogłowie, czy na siodła, ale również środki przeciwko muchom, czy sprzęt pozwalający zautomatyzować i uprościć prace prowadzone w stajni, na padoku czy ujeżdżalni. Tego typu asortyment należy kupować w wyspecjalizowanych sklepach, zajmujących się sprzedażą produktów jeździeckich. W Polsce tego typu podmiotów jest stosunkowo niewiele, a najlepsze z nich oferują narzędzie sprzedaży elektronicznej. Tak jest w przypadku firmy Twój Koń, która oprócz wyposażenia dla stajni i padoku oferuje także odzież jeździecką, wyposażenie jeźdźca, a także różnego rodzaju osprzęt dla koni: kantary i uwiązy, czapraki, nauszniki, maski, siodła, popręgi, strzemiona, pokrowce na siodła, akcesoria do czyszczenia, a także wiele innego rodzaju produktów przydatnych w stajni oraz podczas treningów czy jazd rekreacyjnych.

Kosmetyki i preparaty dla koni

Nowoczesna stajnia to nie tylko infrastruktura, ale także szereg różnych kosmetyków, preparatów i suplementów dla koni. Mowa o żelach chłodzących mięśnie i ścięgna, maściach leczniczych, nowoczesnych masażerach, czy wcierkach rozgrzewających, a także o płynach ułatwiających czyszczenie zwierząt, szamponach, płynach nabłyszczających, kroplach do oczu i nosa, oraz produktach odstraszających owady. Kosmetyka dla koni jest dzisiaj bardzo rozwinięta, a korzystać z niej powinni wszyscy hodowcy, a także właściciele stajni i właściciele koni - zwłaszcza jeśli dane zwierzę bierze udział w zawodach sportowych, konkursach wystawowych, czy jest przeznaczone do późniejszej sprzedaży. Warto jednak wybierać produkty od sprawdzonych producentów, którzy dbają o ekologiczność swoich wyrobów. Mowa o takich markach jak: Dermocan, Absorbine, Equistar, Gold Label, Leovet, Over Horse, czy też Eimermacher.

Suplementacja i smakołyki

Przy hodowli koni ważne jest ustalenie wraz z weterynarzem również systemu żywienia zwierzęcia. Mowa zarówno o jego diecie, a także dobraniu odpowiedniej suplementacji. Dzisiaj na rynku oferowana jest bogata gama różnych suplementów. Między innymi biotyna z cynkiem i dl-metioniną (np. marki StHippolyt), która przyśpiesza przyrost puszki kopytowej, wzmacnia okrywę włosową i zapewnia jej połysk, a także wpływa na porost zdrowej sierści i niwelowanie dolegliwości dermatologicznych. Nowoczesne preparaty takie jak np. Yarrowia EQUINOX zapewniają skuteczność działania i wielofunkcyjność produktu, dzięki czemu nie musimy podawać koniom wielu suplementów zastępując je, jednym wysokiej jakości. Należy jednak przed ich zakupem zawsze skonsultować się z weterynarzem.

Podziel się