Materiał Partnera Kajakowa integracja firmowa - nauka współpracy w zespole

Kajakowa integracja firmowa - nauka współpracy w zespole

Sposobów integrację firmową jest mnóstwo. Jedni wybierają formy aktywne, inni organizują z pieniędzy zakładowych wycieczki zakładowe, które zamiast zespolić pracowników, dzielą na podgrupy wg tych samych kryteriów co każdego dnia pracy. Chcąc scalić pracowników, sprawić by szanowali się nawzajem bez względu na zajmowane stanowisko, dobrze jest integrację pracowników powierzyć profesjonaliście…

Integracja firmowa pracowników powinna być dla uczestników dobrą zabawą. Świetnie spisują się w tej roli atrakcje łączone jak spływy integracyjne rozszerzone o zabawy eventowe. Scenariusze eventów mogą mieć różne cele. Mogą uczyć samodzielności działania, mogą służyć poprawie komunikacji albo mieć na celu naukę współpracy.

Jak, z kim na spływy integracyjne?

Jeśli zadecydowaliśmy, że chcemy ofiarować swoim pracownikom:

 • aktywny wypoczynek,
 • jednocześnie nietuzinkowy,
 • zapadający w pamięć,
 • który dodatkowo będzie miał wymiar edukacyjny,

poszukajmy organizatora spływów integracyjnych z doświadczeniem w tej branży – takiego, jak np. Turystyka Kajakowa Wodniak. Ważne jest, aby taka firma mogła przedłożyć nam referencje od firm, które korzystały z jej usług.

Przebieg spływu integracyjnego

W celu maksymalizacji satysfakcji klienta organizator spływów integracyjnych powinien trzymać się pewnej sprawdzonej procedury działania, pozwalającej na dostarczenie uczestnikom niezapomnianych wrażeń. Aby osiągnąć ten cel, organizator musi przede wszystkim:

 • ustalić z klientem rodzaj trasy - jej przebieg powinien uwzględniać umiejętności i doświadczenie w spływach kajakowych uczestników imprezy,
 • spisać w formie briefu, oczekiwań, korzyści klienta. Pominięcie tego kroku wiąże się doborem złych atrakcji dodatkowych do celu imprezy,
 • dobrać bezawaryjny, bezpieczny sprzęt -dopasowany do wielkości grupy i celu,
 • zapewnić bezpieczeństwo w trakcie spływu – przeszkolenie przez ratowników WOPR przed ruszeniem w trasę, czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników w trakcie spływu,
 • omówienie trasy, nauka obsługi – korzystania z kajaka,
 • dobór atrakcji dodatkowych stricte pod cel integracji pracowników ze sprawdzoną firmą z branży eventowej, cateringowej, itp.

Wszystkie te kroki, zapewniają uczestnikom moc wrażeń, którymi chętnie będą się dzielić ze znajomymi, rodziną jeszcze długo po zakończeniu spływu integracyjnego.

Atrakcje eventowe dobrane do celu i życzeń klienta

Każde z proponowanych dodatkowych rozwiązań, czy też przebiegu spływu musi zostać zrozumiane i zaakceptowane przez klienta.

Spośród sprawdzonych, uzupełniających spływ integracyjny, atrakcji, spotykanych na rynku eventowym, poprawiającymi pracę zespołową (team building) mogą być:

 • Zabawy i gry plenerowe (przeciąganie liny, bieg w workach, ujeżdżanie byka, ściana Tekli, szczudła, mega supeł, hydraulik, mecz anielski, Gladiatorzy, puzzle, narty)
 • Paintball
 • Wspinaczka

Najważniejszą jednak kwestią, którą warto poruszyć z organizatorem spływu integracyjnego z zabawą team building, jest elastyczność, gotowość do zmian scenariusza w przypadku nie trafienia w charakter, otwartość uczestników, a to potrafią tylko najlepsi.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas