Materiał Partnera Opieka osobistego trenera sposobem na odzyskanie zdrowia

Opieka osobistego trenera sposobem na odzyskanie zdrowia

W zdrowym ciele zdrowy duch, stare jak świat powiedzenie w dobie coraz większej ilości osób z nadwagą, otyłością, czy też dysfunkcjami ruchu traci na znaczeniu. Oczywiście warto być sobą, nie kreować się na kogoś, kim się nie jest, ale przede wszystkim należy dbać o swoje zdrowie i ciało. Zobaczmy, co robić, jeśli w naszym codziennym życiu przytłaczają nas ograniczenia naszego ciała? Jak schudnąć bez efektu jojo, gdzie leży klucz do sukcesu?

W dzisiejszej, jakże medialnej rzeczywistości, to jak wyglądasz, często determinuje fakt czy dostaniesz wymarzoną pracę, czy zdobędziesz aprobatę otoczenia. Osobom z nadwagą trudniej jest wykonywać niektóre proste czynności dnia codziennego, częściej nadmiernie się pocą, co z kolei jest źle odbierane przez najbliższe otoczenie. Aby skutecznie zwalczyć nadmiernie odłożoną tkankę tłuszczową w naszym ciele, przede wszystkim trzeba podjąć się walki z własnego przekonania i chęci. To podstawa do osiągnięcia sukcesu.

Jak szybko zrzucić tkankę tłuszczową? Czy to jest bezpieczne?

W internecie prasie, telewizji krąży mnóstwo reklam, spotów reklamujących różne preparaty na odchudzanie, które w jeden miesiąc pozwolą nam zrzucić 10, 15 czy też 20 kg ciała. Zastanawiając się chwilę nad sensem takiej reklamy, sami dojdziemy do wniosku, iż jest to niemożliwe, a jeżeli ktoś podda się takiej terapii odchudzającej, ryzykuje poważnie nie tylko swoim zdrowiem, ale i zżyciem.

Bezpieczne odchudzanie musi przebiegać stopniowo i być w pełni dostosowane do potrzeb podopiecznego. Odchudzanie to proces długotrwały. Wymaga zmiany nawyków żywieniowych, wprowadzenia odpowiednio dobranej aktywności fizycznej, ćwiczeń. Poddając się terapii odchudzającej, poddajesz metamorfozie całe dotychczasowe swoje życie. W tym przypadku zmiany zawsze idą na lepsze. Opieka trenera personalnego jak chociażby Marka Mackiewicza z firmy Ironart daje przede wszystkim pewność, że dobrane zostaną wszystkie aspekty zdrowego odchudzania do danego typu nadwagi, z wykluczeniem otyłości na tle chorobowym. Nie ma cudownych spalaczy tłuszczu, które same rozprawią się skutecznie z kilogramami tkanki tłuszczowej w naszym ciele. Samodzielne próby ćwiczeń w przypadku dużej nadwagi mogą skończyć się problemami wydolnościowymi, układem krążenia, nadmiernym przeciążeniem stawów, co skutecznie zniechęci do dalszej walki o siebie i na dodatek przysporzy nowych zmartwień.

Czym kierować się przy wyborze trenera osobistego przy odchudzaniu?

Przede wszystkim jego przygotowaniem merytorycznym i praktycznym. Ukończone kursy, szkolenia to podstawa do zbudowania zaufania, ale liczy się coś więcej. To pasja do zdrowego trybu życia. Praca nad sobą, która potwierdza znajomość funkcjonowania ludzkiego ciała w stopniu eksperckim. Nawet najlepsze kursy i szkolenia na nic się zdadzą, jeśli nasz trener sam będzie cierpiał na nadwagę, wszystko opierał na założeniach teoretycznych wyczytanych z podręczników. Praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka. Jeśli do tego dodamy wiedzę i łatwość nawiązywania kontaktów sukces mamy zagwarantowany.

Opracowanie:

Ironart Marek Mackiewicz

Rzeszów , Załęska 22E lok. 1

Podziel się