Artykuł sponsorowany Zalety przyczepy uniwersalnej na żniwa

Zalety przyczepy uniwersalnej na żniwa

Sprawne i wydajne funkcjonowanie gospodarstwa rolnego nie jest możliwe bez zastosowania w nim odpowiednich maszyn oraz urządzeń i przyczep. W przypadku tych ostatnich szczególnie eksploatowane są one w okresie żniwnym, kiedy to plony zbierane są z pól, a następnie transportowane do skupów lub silosów magazynowych. Postanowiliśmy więc sprawdzić, dlaczego podczas żniw warto postawić na przyczepy uniwersalne.

Czym są przyczepy uniwersalne?

Przyczepy uniwersalne, które doskonale sprawdzają się podczas żniw to najczęściej modele burtowe określane także jako skrzyniowe. Cechują się one otwieranymi burtami, nawet z trzech stron, przez co rozładunek zebranych plonów w miejscu docelowym jest znacznie ułatwiony. 

Niektóre z przyczep uniwersalnych w postaci wozów przeładowczych pozwalających na odbiór plonów z przejeżdżającego kombajnu wyposażone są także w system ważenia. Dzięki temu kontrolowanie ilości zebranych plonów i ich ewidencja jest znacznie ułatwiona. 

Rodzaje przyczep uniwersalnych na żniwa

Tego typu przyczepy na żniwa dzielą się na kilka rodzajów ze względu na ich budowę, a tym samym ładowność. Wśród nich wyróżnia się wobec tego przede wszystkim przyczepy wielofunkcyjne:

  • jednoosiowe o ładowności od 2 do 5 ton, które z tego względu sprawdzają się wyłącznie w niewielkich gospodarstwach rolnych,
  • dwuosiowe o ładowności dochodzącej nawet do ponad 20 ton, będące najczęściej stosowanymi modelami przez rolników, ponieważ cechują się nie tylko odpowiednią pojemnością, ale i łatwością manewrowania nimi,
  • trzyosiowe o ładowności od ponad 20 ton do 40 ton doskonale sprawdzające się w dużych gospodarstwach rolnych.

Dlaczego warto wybrać przyczepy wielofunkcyjne?

Za wyborem przyczepy uniwersalnej na żniwa przemawia przede wszystkim ich wielofunkcyjność. Przykładowo modele marki Fliegl jakie posiada w swojej ofercie dealer maszyn rolniczych KAGRO ze Starych Łubianek, nie tylko doskonale sprawdzają się do przewozu plonów, w postaci zbóż, ale także na przykład ziemniaków, a dzięki specjalnemu systemowi rozładowczemu usprawniają pracę w tym okresie. 

Dodatkowo poza sezonem żniwnym z powodzeniem mogą być one wykorzystywane do przewozu innych materiałów, w tym także balotów ze słomą lub obornika. Z kolei w połączeniu ze specjalnymi adapterami można w prosty sposób zamienić je w rozrzutnik nawozu lub stacje przeładunkowe. Oznacza to więc, że rolnicy decydujący się na ich zakup otrzymują rozwiązanie, z którego mogą bez przeszkód korzystać przez cały rok oraz które skutecznie zastępuje inne przyczepy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas