Artykuł sponsorowany Podstawowe elementy maszyn rolniczych potrzebujące wymiany

Podstawowe elementy maszyn rolniczych potrzebujące wymiany

Praca, jaką wykonują maszyny rolnicze, jest wymagająca i ciężka. W wielu przypadkach pojawia się potrzeba wymiany poszczególnych części. Zazwyczaj są to elementy, które narażone są bezpośrednio na zużycie. W przypadku agregatów są to lemiesze lub skrobaki, a kultywatorów – redliczki. Producenci komponentów mocno stawiają na materiał, z którego dane komponenty są stworzone. Dlatego większość z nich zbudowana jest z bardzo odpornej stali.

Czym jest agregat?

Obecnie to urządzenie jest najczęściej wykorzystywane podczas wszelkich prac rolnych. Agregat uprawowy jest maszyną, której zadaniem jest rozdrobnienie, a przy okazji spulchnienie gruntu. Do niego bez problemu można przyłączyć dodatkowe elementy, które sprawiają, że staje się on wszechstronnym sprzętem rolniczym, o dużych możliwościach. Dlatego, gdy siewnik zostanie podłączony do agregatu, pojawia się możliwość przeprowadzenia ważnych zabiegów rolnych, z równoczesnym wysiewaniem materiału siewnego. Jest to doskonałe rozwiązanie dla współczesnych rolników, ponieważ sposób ten bardzo mocno obniża czas pracy, jej koszty oraz zużycie paliwa. Najczęściej zużywającym się elementem agregatu są lemiesze, które składają się z ostrza, grzbietu i dziobu. Komponenty te wykonują najcięższą pracę, która mocno wpływa na ich strukturę. Należy wiedzieć, że lemiesze są narażone na mocne ścieranie oraz wszelkie deformacje swego kształtu. Wymiana zużytej części maszyny rolniczej powinna obyć się niezwłocznie po pojawieniu się nieprawidłowości w jej budowie.

Szeroki wybór

Aktualnie można wyróżnić kilka rodzajów agregatów, które pracują w rozmaity sposób. Dlatego dostępne są następujące warianty: bierny, ścierniskowy i uprawowy. Agregat bierny przeznaczony jest do robót związanych z przedsiewnym doprawianiem gleby np. po zabiegu nazywanym orką. W jego budowie można wyodrębnić rzędy zębów, wały, a nawet wymienną stópkę. Natomiast wariant ścierniskowy jest odpowiedzialny za spulchnianie skorupy wytworzonej na powierzchni gruntu, kruszenie zbitych brył ziemi, a nawet za usuwanie niepożądanych chwastów. Sprzęt ten zbudowany jest z kultywatora, zębów, talerzy i wałów. Dlatego gdy, którykolwiek element ulegnie zniszczeniu, niezbędna jest jego wymiana. W związku z tym Zakład Produkcji Lemieszy Stankiewicz jest miejscem, w którym bez problemu można znaleźć nową, idealnie pasującą część do danego agregatu.

A czym jest kultywator?

Kultywator to maszyna rolnicza, która przeprowadza zabiegi mające na celu skruszenie, przemieszczenie oraz spulchnienie gleby. W przypadku kultywatora nie występuje moment odwracania i przeorywania gruntu. Jego głównym elementem pracującym jest zespół zębów sprężynowych (lub pół) zakończonych redliczkami bądź innego rodzaju nożami. Ich podstawowym zadaniem jest utworzenie bruzd, w których wnętrzu umieszcza się wybrane nasiona. W związku z tym są to części najbardziej narażone na działanie szkodliwych czynników, a przez to na ich uszkodzenia. Dlatego istnieje możliwość ich wymiany, gdy tylko pojawi się taka konieczność.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas