Artykuł sponsorowany Jak znaleźć dobry serwis maszyn rolniczych?

Jak znaleźć dobry serwis maszyn rolniczych?

W przypadku aut osobowych zwykle nie ma problemu ze znalezieniem dobrego warsztatu. Niestety, z maszynami rolniczymi nie zawsze jest tak łatwo. Wielu rolników wybiera się do pierwszego lepszego – często jedynego w regionie – serwisu i czują się rozczarowani jakością usług. W jaki sposób szukać dobrego serwisu maszyn rolniczych, kiedy się do niego udać  i czy istnieje sposób na uniknięcie awarii?

Cechy dobrego serwisu

Wbrew pozorom, dobry serwis można bardzo łatwo rozpoznać. Przede wszystkim będzie zatrudniał odpowiednio wykwalifikowanych specjalistów oraz zaopatrywał się w profesjonalny i nowoczesny sprzęt. Technologia idzie do przodu, dlatego warsztaty, które nie inwestują w innowacyjne wyposażenie, nie będą w stanie naprawić nowszych modeli maszyn rolniczych. Duży wpływ na jakość świadczonych usług ma również uczciwość właściciela serwisu. Powinien być fair w stosunku do klienta i nie może naciągać go na niepotrzebne koszty. Jednym z polecanych miejsc jest między innymi Agromarket, którego główna siedziba znajduje się w Jaryszkach na terenie województwa wielkopolskiego.

Kiedy do mechanika?

Wielu rolników stara się naprawiać maszyny na własną rękę, a do warsztatu wybierają się dopiero wtedy, kiedy nie widzą już innego wyjścia. Zdarza się, że samodzielne naprawy przynoszą więcej szkody niż pożytku. Żeby maszyny rolnicze nie uległy całkowitemu zniszczeniu, do mechanika należy udać się od razu, kiedy tylko zostaną wykryte jakiekolwiek niepokojące objawy. W wielu przypadkach wcześnie wykryta usterka to gwarancja szybkiej i taniej naprawy. Zwlekanie z wizytą w serwisie może prowadzić do uszkodzenia innych części. Jeśli koszty naprawy maszyny rolniczej przewyższają jej wartość, lepszym rozwiązaniem jest zakupienie nowej. Rolnicy, którzy nie mają wystarczająco dużo pieniędzy, mogą starać się o dofinansowanie lub zakupić używany sprzęt.

Jak uniknąć awarii?

Wielu awarii maszyn rolniczych można uniknąć, jeśli będzie się właściwie o nie dbało. Po pierwsze, maszyny powinny być zawsze użytkowane zgodnie z przeznaczeniem i wszelkimi zaleceniami producenta. Na ich stan ma również wpływ przechowywanie, powinny być zabezpieczone przed niesprzyjającymi czynnikami środowiska np. opadami. Najlepiej jest składować je pod szczelnym dachem, gdyż woda przyczynia się do szybszej korozji metalowych elementów. Nie wolno zapominać o regularnej konserwacji maszyn, do której zalicza się dokładne wyczyszczenie (zwłaszcza po zakończeniu sezonu, w którym są użytkowane), a także smarowanie ruchomych elementów w celu ograniczenia tarcia.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas