Materiał Partnera Wykorzystanie polowych opryskiwaczy we współczesnym rolnictwie

Wykorzystanie polowych opryskiwaczy we współczesnym rolnictwie

Niemal każdy właściciel gospodarstwa rolnego posiada maszyny, które umożliwiają szybką, a przede wszystkim efektywną pracę. Spulchnianie gleby, użyźnianie i zasiewanie od lat odbywa się przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Jednak aby można było zebrać odpowiednio wysokie plony, konieczne jest także zabezpieczenie roślin przed szkodnikami. W tym celu przeprowadzane są opryski środkami ochrony roślin przy wykorzystaniu opryskiwaczy rolniczych. Co warto o nich wiedzieć? 

Charakterystyka polowych opryskiwaczy rolniczych

Opryskiwanie jest jedną z najważniejszych metod ochrony roślin przed szkodnikami, a także zmniejsza ryzyko wystąpienia bądź rozprzestrzenienia chorób. W tym celu coraz częściej wykorzystuje się zaawansowane technologicznie maszyny, dzięki którym cała procedura przebiega sprawnie, szybko i wydajnie. Polowe opryskiwacze rolnicze są urządzeniami hydraulicznymi. Środki ochrony roślin gromadzone są w zbiorniku. Tam za pomocą mieszadła wszystkie składniki koncentratu są dokładnie mieszane. Dzięki temu ciecz nie ulega rozwarstwieniu i żadne składniki nie osadzają się na dnie zbiornika. Tak przygotowany roztwór rozprowadzany jest do rozpylacza bądź grupy rozpylaczy za pomocą pompy oraz rozbijany na drobne krople i kierowany w odpowiednie miejsce. 

Jakie są rodzaje polowych opryskiwaczy rolniczych? 

Jak sama nazwa wskazuje polowe opryskiwacze wykorzystywane są przede wszystkim do ochrony roślin uprawianych na polach. Wśród nich można jednak wyróżnić 3 rodzaje maszyn stosowanych najczęściej: opryskiwacze ciągnione, opryskiwacze zawieszane, a także opryskiwacze samojezdne. Jeżeli szukasz firmy, która posiada wszystkie rodzaje opryskiwaczy, możesz skorzystać z oferty Agromarket. Pierwsza grupa urządzeń to opryskiwacze, które przed przystąpieniem do prac należy przyczepić do ciągnika. Maszyny te umożliwiają wykonanie oprysku płaskiego, a także rzędowego. 

Opryskiwacze zawieszane nie posiadają osi jezdnej i mocowane są do konstrukcji ciągnika. Dzięki dużej zwrotności mogą być z powodzeniem wykorzystywane na stromych zboczach i nieregularnie ukształtowanych terenach. Warto jednak pamiętać, że ich zbiorniki charakteryzują się mniejszą pojemnością niż pozostałych urządzeń. Opryskiwacze, które nie wymagają dodatkowego sprzętu, są oczywiście opryskiwacze samojezdne. Posiadają własny napęd i system kierowniczy. Doskonale sprawdzają się na terenach o dużej powierzchni. Dzięki wykorzystaniu opryskiwaczy rolniczych Twoje rośliny będą odpowiednio chronione, a całą procedurę wykonasz sprawnie i szybko.

Opracowanie:

Agromarket Jaryszki Oddział Kutno

Kutno , Sklęczkowska 51

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas