Artykuł sponsorowany Nowoczesne technologie rolnicze dotyczące obrotu ziarnem

Nowoczesne technologie rolnicze dotyczące obrotu ziarnem

Ziarno to jeden z zasobów, który jest bardzo ważny dla polskiej gospodarki. Już w średniowieczu nasz kraj uznawany był za „spichlerz Europy”, co choć w  mniejszym stopniu, nadal jest aktualnym stwierdzeniem. Polska jest bowiem jednym z czołowych producentów światowych pszenżyta i żyta, a także innych zbóż takich, jak jęczmień, owies, czy pszenica. Wysokie wskaźniki jakościowe, a także ilościowe, na tle innych państw m.in. UE, to zaś efekt m.in. wykorzystywania nowoczesnej technologii rolniczej.

Infrastruktura rolna do przechowywania, przerobu i transportu ziarna

Na nowoczesną infrastrukturę rolną do przechowywania, przerobu, a także transportu ziarna, nie składają się stare stodoły drewniane, bez odpowiedniego zabezpieczenia termicznego, czy związanego z normami przetwórstwa spożywczego HACCP. Dzisiaj stosuje się bowiem między innymi silosy płaskodenne ze ścianami z blachy falistej, czy też specjalistyczne silosy lejowe do przechowywania śruty zbożowej. Istotnymi elementami całej infrastruktury rolnej obrotu zbożami, są także: suszarnie (o pracy ciągłej, energooszczędne z górnym wyrzutem powietrza; o pracy ciągłej z wentylatorami wyciągowymi; o pracy ciągłej z odpylaniem; o pracy ciągłej z rekuperacją; i inne), czyszczalnie (np. te bębnowe lub też w technologii sit płaskich), podnośniki kubełkowe, przenośniki ślimakowe, czy też przenośniki łańcuchowe. Rozwiązania te są stosowane zarówno w gospodarstwach rolnych, jak i też przez firmy, które zajmują się odbiorem, magazynowaniem i przerobem ziarna, do dalszych celów przetwórstwa spożywczego.

Linia farmerska dla gospodarstwa rolnych

Pierwszym podmiotem, który znajduje się w długim łańcuchu obrotem ziarnami, są oczywiście ich producenci, czyli gospodarstwa rolne. To w nich dzisiaj powstają nie tylko nowoczesne budynki/konstrukcje do składowania ziarna, ale także linie farmerskie. Dedykowane są one przede wszystkim dla tych gospodarstw, które opierają swój zysk na sprzedaży ziarna, a nie na jego wykorzystaniu własnym do hodowli bydła, drobiu, trzody chlewnej i innych zwierząt. Realizacje linii farmerskich w wersji pod klucz, podejmuje się zaś w Polsce, między innymi bardzo doświadczona w tym zakresie firma. Mowa o Unii ARAJ Realizacje, która po przeprowadzonym studium przedinwestycyjnym, oraz ustaleniom warunków projektowych i kosztorysów, wdroży w danym gospodarstwie takie elementy innowacyjnej infrastruktury, jak: silosy płaskodenne z blachy falistej, silosy lejowe, czyszczalnie bębnowe, suszarnie porcjowe, podnośniki kubełkowe, wialnie, oraz nadmuchowe piece grzewcze. Z przykładowymi realizacjami tegoż producenta, warto zapoznać się na jego dedykowanej stronie www! 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas