Materiał Partnera Skup i sprzedaż zbóż

Skup i sprzedaż zbóż

Gospodarstwa rolne są to obecnie w dużej mierze przedsiębiorstwa zajmujące się m.in. obrotem zbożami. Najczęściej współpracują z firmami i punktami odpowiedzialnymi za skup i przechowywanie przekazanych dóbr. Dla rolników niezwykle istotna jest kwestia korzyści wynikających ze sprzedaży zbóż, dlatego najczęściej wybierają miejsca, które prowadzą całoroczny skup zboża, tak jak Polishagri Sp. z o.o. z Warszawy.

Jaki skup wybrać?

Wielkość plonów i cel sprzedaży to dwa podstawowe czynniki, które mają decydujący wpływ na to, gdzie rolnik sprzeda swoje zboże i inne płody rolne. Musi określić, czy chodzi mu o znalezienie firmy, która zajmuje się tylko skupem określonych typów zbóż, czy może szuka przedsiębiorstwa specjalizującego się w skupie, przechowywaniu, osuszaniu i sprzedaży wszystkich plonów. Warto wybrać firmę, która oferuje kompleksowe usługi w tym zakresie. Polishagri Sp. z o.o. specjalizuje się równocześnie w skupie i sprzedaży krajowej oraz sprzedaży zbóż oraz roślin strączkowych i oleistych na eksport. Prowadzi całoroczne działania skupując m.in.: zboża konsumpcyjne i paszowe (jęczmień, kukurydza, żyto, pszenica) rzepak, bobik, groch czy gorczycę. Firma gwarantuje szybki odbiór towaru i krótkie terminy płatności. Bez problemu skupuje mokrą kukurydzę, gdyż dysponuje sprzętem do osuszania produktów tego typu. Dodatkowo prowadzi sprzedaż nawozów mineralnych, nawozów jedno i wieloskładnikowych. Doświadczeni pracownicy udzielą fachowych porad dotyczących uprawy zbóż i dbania o ziemię. Zajmą się kwestiami logistycznymi związanymi z samym transportem i pomogą z dokumentacją zakupu.Co ma wpływ na jakość i ceny zbóż?

Na ceny zbóż i wszelkich płodów rolnych ma wpływ wiele czynników. Bardzo ważna jest jakość zebranych plonów. Zależy ona przede wszystkim od warunków klimatycznych i środowiska glebowego. Każda  roślina wymaga określonych działań, które mają zapewnić jej prawidłowy wzrost i plonowanie. By plony były bogate pamiętać trzeba o odpowiednim przygotowaniu gleby (najlepiej stosując określone nawozy). Bardzo ważny jest prawidłowy sposób siewu i dopilnowanie jego terminu. Wykonanie wszystkich tych kroków w dużym stopniu przyczynia się do jakości płodów rolnych, a to przekłada się na ich cenę. Należy pamiętać, że cena mokrego zboża w skupie będzie niższa niż skup plonów suchych, ze względu na to, że to firma skupująca będzie musiała zająć się osuszaniem konkretnych produktów.

Podsumowując, decydując się na współpracę  z firmą zajmującą się skupem i sprzedażą płodów rolnych, warto wybrać taką, która świadczy kompleksowe usługi, jest nowoczesna i ma dobre opinie wśród klientów.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas