Artykuł sponsorowany Na co zwracać uwagę wybierając zgarniacz obornika?

Na co zwracać uwagę wybierając zgarniacz obornika?

Zgarniacz obornika ma za zadanie ułatwić pracę hodowcom. Jest stosowany zwłaszcza w dużych gospodarstwach. Na co zwracać uwagę wybierając zgarniacz obornika? Czy w tej kwestii jest lepszy i gorszy wybór?

Przeznaczenie i działanie zgarniacza

Zgarniacz obornika służy do jego mechanicznego usuwania. W tym celu niezbędny jest podłużny układ stanowisk w stajni czy w hali inwentarzowej. Zgarniacz obornika ma zastosowanie przede wszystkim w przypadku miejsc, których długość wynosi średnio od 10 do 100 m. Działanie zgarniacza obornika polega na automatycznym przesuwaniu się wideł wzdłuż kanału gnojnego. Praca wideł ściśle związana jest z wózkiem, który prowadzony jest po specjalnym torze. Istota działania zgarniacza zawiera się w ruchu zwrotnym wózka,
w czasie którego widły ulegają odchyleniu przez co następuje ślizg po oborniku. Obornik zostaje usunięty przez przeznaczony ku temu kanał wyrzutowy.

Wybór zgarniacza obornika

Decydując się na zakup zgarniacza obornika musimy mieć pewność, że nasz wybór jest właściwy. Jest to inwestycja, która ma posłużyć na długo, stąd też musimy dobrze przemyśleć naszą selekcję. Wybierając zgarniacz musimy wziąć pod uwagę długość chlewu oraz kształt. Co do zasady zgarniacz pracuje w linii prostej, są jednak wyjątki i na specjalne życzenie klienta firmy zajmujące się produkcją tego typu maszyn (jak np. Agrounima) decydują się na inne rozwiązania, jak np. modyfikacja toru pod uzgodnionym kątem. Kupując zgarniacz obornika należy mieć na uwadze odpowiednie umieszczenie napędu – w zależności od potrzeb można wybrać napęd zwykły, wzdłużny, stropowy.  

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas