Artykuł sponsorowany Dlaczego warto sprzedać stary ciągnik rolniczy w skupie NATA-AUTO?

Dlaczego warto sprzedać stary ciągnik rolniczy w skupie NATA-AUTO?

Produktywność gospodarstw rolnych w dużej mierze zależy od ich parków maszynowych. Im nowocześniejszy sprzęt jest bowiem na wykorzystaniu rolników, tym łatwiej jest wypracowywać bardzo wysokie zyski, czy to z hodowli zwierząt, czy też ze zbioru plonów. Nic zatem dziwnego, że wiele gospodarstw rolnych co kilka lat wymienia ciągniki rolnicze na nowe, współpracując przy tym z takimi skupami maszyn jak NATA-AUTO z miejscowości Czarna Góra. Dlaczego to właśnie tę firmę warto wybrać przy sprzedaży starego traktora?

5 powodów, dla których warto wymienić ciągnik na nowy

Powodów, dla których warto wymieć starszy traktor na nowszy ciągnik rolniczy, jest naprawdę wiele. Specjaliści ze skupu maszyn rolnych NATA-AUTO wśród nich wymieniają:

  • Zwiększoną produktywność gospodarstwa rolnego oraz jego konkurencyjność na lokalnym rynku.

  • Możliwość szybszego wykonywania prac rolnych i to przy mniejszym obciążeniu sił rolnika.

  • Możliwość dostosowania gospodarstwa rolnego do nowszych technik np. upraw, co nie tylko podwyższa produktywność, ale prestiż rolnika jako producenta, czy to warzyw, czy mięsa i mleka.

  • Gwarancję dobrze zainwestowanych pieniędzy, czyli brak utraty ich wartości i wysoki stopień zwrotu nakładów poniesionych na inwestycję (tj. zwiększona produktywność, możliwość pozyskania dofinansowania czy nawet możliwość odpłatnego wypożyczania swojego sprzętu innym rolnikom).

  • Niskie koszty utrzymania ciągnika – nowsze modele nie wymagają częstego serwisu i konserwacji części, czego nie można powiedzieć o traktorach starych, przy których eksploatacji istnieje duże ryzyko zepsucia w trakcie ważnych prac rolnych.

Szybkie pieniądze na zakup nowego traktora

Każdy rolnik, który dostrzega zalety wymiany starszych traktorów na nowsze modele powinien wiedzieć, że dzisiaj nie trzeba obawiać się trudności z pozyskaniem pieniędzy na sprzęt rolny. Prócz niskooprocentowanych kredytów czy wspomnianych już dofinansowań liczyć można także na spory zastrzyk gotówki po sprzedaży starego sprzętu. W Polsce działają bowiem takie skupy jak NATA-AUTO, które kupują zarówno kilku, jak i kilkunastoletnie traktory, niezależnie od ich stanu technicznego czy przebiegu. Jak zapewnia jeden z doradców z tej firmy:

Interesują nas ciągniki o mocy od 20 do 300 KM z roczników od 1980 roku wzwyż i to każdej marki. Najczęściej skupujemy maszyny producentów NEW HOLLAND, JOHN DEER, URSUS, CASE, CLAAS, DEUTZ-FAHR, FENDT, ZETOR oraz JCB. Mogą to być modele starsze, nowsze, uszkodzone, niesprawne, w dobrym stanie, a także te zabytkowe lub poleasingowe. Jeśli ich wartość nie przekroczy po wycenie 120 tysięcy złotych, zapłacimy rolnikom za transakcję gotówką!

Sprzedaż ciągnika bez zbędnych formalności

Skup maszyn rolnych NATA-AUTO ceniony jest przez klientów z całej Polski. Działa on na terenie całego kraju, a doświadczeni doradcy są w stanie dotrzeć do gospodarstwa rolnego we wskazanym czasie, nawet w 24 godziny od zgłoszenia. Rolnicy chcący sprzedaż stare traktory nie muszą przy tym martwić się o formalności. Specjaliści NATA-AUTO sporządzają klarowne umowy i w imieniu klienta przeprowadzają wszystkie niezbędne procedury potrzebne do prawidłowego sfinalizowania transakcji.

Warto również prosić o porady dotyczące zakupu nowych ciągników rolniczych – doradcy NATA-AUTO chętnie dzielą się wskazówkami, a także swoimi kontaktami biznesowymi.

 

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter