Artykuł sponsorowany Jakie właściwości ma miód faceliowy?

Jakie właściwości ma miód faceliowy?

Choć nie cieszy się tak dużą popularnością jak na przykład akacjowy, wielokwiatowy czy lipowy, to zdecydowanie nie brakuje mu korzystnych dla zdrowia wartości. Można go wykorzystywać nie tylko w kuchni jako dodatek do potraw, ale również podczas codziennych rytuałów pielęgnacyjnych. Właściwości miodu faceliowego i jego działanie da się zaobserwować także od zewnątrz. Warto jednak kupować go jedynie ze sprawdzonego źródła.

Aromatyczny i smaczny

Jak sama nazwa wskazuje, ten rodzaj miodu powstaje z kwiatów facelii błękitnej. Bardzo często kwiaty te są siane przez rolników jako poplon, a zbiór następuje mniej więcej od maja do sierpnia. Uzyskany produkt charakteryzuje się jasnym, lekko zielonkawym kolorem w płynnej formie. Po krystalizacji natomiast przebiera zdecydowanie jaśniejszą, niemal białą barwę. Miód faceliowy ma słodki, ale delikatny smak oraz kwiatowy aromat. Da się wyczuć również lekko kwaskowe nuty, podobne do tych obecnych w odmianach akacjowych. Kupując produkt, warto wybierać go ze sprawdzonych miejsc, najlepiej prosto od pszczelarzy, chociażby z Pasieki Strzeczona. Otrzymujemy wtedy wyrób w 100% naturalny i prawdziwy, a nie sztuczny.

Wartości odżywcze i właściwości

Jak każdy inny miód, tak również faceliowy to przede wszystkim źródło węglowodanów - fruktozy oraz glukozy. W składzie można odnaleźć również kwasy organiczne, olejki eteryczne czy też witaminy, takie jak: C, B2, PP. Nie brakuje również składników mineralnych, zwłaszcza żelaza i magnezu. To wszystko sprawia, że po miód z facelii powinny sięgać na przykład osoby uczące się bądź wykonujące pracę, która wymaga intensywnego wysiłku intelektualnego. Ponadto to dobry produkt dla sportowców. Działa także wzmacniająco podczas przeziębienia, jak i chorób górnych dróg oddechowych. Warto wspomnieć, że pozytywnie wpływa na układ pokarmowy oraz krążenia.

Sposób podawania miodu

Najczyściej tego rodzaju produkty stosuje się jako zamiennik cukru do słodzenia herbaty, ciast czy też owocowo-warzywnych koktajli. Należy jednak pamiętać, że miód faceliowy powinno podawać się w temperaturze nie wyższej niż 40 stopni Celsjusza. Jakakolwiek obróbka termiczna ma bowiem niekorzystny wpływ na jego opisane wcześniej właściwości. Stąd też sprawdzi się doskonale jak dodatek do kanapek, płatków, muesli, naleśników, kremów czy też deserów. Co ciekawe, poza celami spożywczymi, można go również bez przeszkód stosować w roli kosmetyku. Tutaj będzie idealny jako balsam do spierzchniętych ust, składnik domowych peelingów i maseczek. W przypadku tych ostatnich mowa także o tych przeznaczonych do włosów. Kosmyki pod jego wpływem stają się odżywione, miękkie z charakterystycznym zdrowym poblaskiem.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas