Artykuł sponsorowany Dlaczego warto zainwestować w automatyczne gniazda dla kur?

Dlaczego warto zainwestować w automatyczne gniazda dla kur?

Odpowiednie środowisko przyczynia się do lepszego gniazdowania kur. Dlatego zapewnienie im komfortowych gniazd automatyczny znajduje odzwierciedlenie w ich nośności, a jednocześnie znacznie redukuje ilość jaj, które są składane poza gniazdem. Co więcej, przy ich pomocy można zwiększyć kontrolę produkcji oraz pozyskać więcej informacji na jej temat.

Rodzaje gniazd automatycznych dla kur

Dobrym przykładem gniazd automatycznych są te produkowanego przez Volito Valego. Można je spotkać w dwóch konfiguracjach: pierwszy z nich TDE – są to klasyczne gniazda. Drugim jest RDE – czyli gniazda wyposażone w system wypędzania.

Podstawą gniazd automatycznych jest zapewnienie zwierzętom odpowiedniej przestrzeni. Najczęściej są spotykane dwa rozmiary: 2,06m2 lub 2,35m2. Optymalizują one nośność ptaków oraz przyczyniają się do zmniejszenia ich stresu. Wpływają na to również drewniane sufity i ściany, których zadaniem jest zmniejszenie natężenia hałasu oraz zwiększenie komfortu zwierząt.

Do gniazd prowadzą drewniane deski, które chronią ptaki przed kontuzjami nóg i piersi, które są powszechne w przypadku, gdy zwierzęta mają utrudniony dostęp do gniazd. Są one również wyścielone specjalnymi matami – zwiększają one poziom higieny, ułatwiają zachowanie czystości oraz dają wrażenie naturalnej ściółki.

Sprzedażą gniazd automatycznych dla kur zajmują się firmy, takie jak Galloma z Baranowa.

Zarówno gniazda TDE, jak i RDE znajdują się na podwyższeniu stalowych oraz wykonane są w technologii Click&Fix. Sprawia to, że są niezwykle łatwe w montażu i demontażu.

Czym wyróżniają się gniazda automatyczne RDE?

Gniazda automatyczne RDE wyróżnia już wspomniany system wypędzania. Wyposażone są one w pochyłe podłogi, po których porusza się panel wypędzający. Pozwala on na stoczenie znajdujących się w gnieździe jaj na taśmę. Proces ten wspomagają specjalne pręciki, które chronią jajo przed pęknięciem i utrzymują jego trajektorię, tak by nie upadło przed dostaniem się na taśmę.

Panel wypędzający znajduje się równolegle do tylnej ściany gniazda, co pozwala na jego w pełni funkcjonalne działanie, a jednocześnie nie przyczynia się do zmniejszenia objętości gniazd.

Co więcej, dzięki panelom wypędzającemu możliwe jest usuwanie martwych zwierząt z gniazd automatycznych. W ten sposób możliwa jest szybka reakcja, która uchroni gniazdo przed skażeniem oraz zminimalizuje ryzyko rozprzestrzeniania się chorobotwórczych drobnoustrojów, które mogłyby zaszkodzić pozostałym zwierzętom.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas